Nakládal přispěl k výhře Ufy, Štěpánkův Petrohrad prohrál na nájezdy

MOSKVA/PRAHA

Český obránce Jakub Nakládal se podílel v Kontinentální lize (KHL) na vítězství svého týmu Salavat Julajev Ufa nad Magnitogorskem 3:1. Nakládal přihrával na první gól Alexandru Radulovovi a připsal si třetí asistenci ve svém devátém utkání v dresu ruského klubu. Na jediný gól Magnitogorsku přihrával kapitán české reprezentace Tomáš Rolinek.

Jakub Nakládal na srazu hokejové reprezentace

Petrohrad s českým trenérem Milošem Říhou a hráči Petrem Průchou a Jakubem Štěpánkem přijel do Novokuzněcku a po dvou třetinách vedl 2:1. Hned po 48 vteřinách třetí části ale Randy Robitaille svým druhým gólem v zápase srovnal a za další tři minuty domácí skóre otočili.

Necelé dvě minuty před koncem zápasu si vzal Petrohrad oddechový čas a odvolal z branky Štěpánka. V následné power play Martensson vyrovnal a zápas se dostal do prodloužení. V něm hosté špatně vystřídali, nicméně přesilovou hru Novokuzněcka zdatně ubránili. V závěrečných nájezdech Štěpánek inkasoval po střele Kosourova, zatímco Průcha se proti domácímu brankáři Lazušinovi neprosadil.

Chabarovsk - A. Mytišči 1:2
Branky: 1. Lugin - 4. Gluchov, 54. Zackrisson.
Novosibirsk - Dynamo Riga 5:3
Branky: 21. a 45. Suglobov, 12. Tarasenko, 24. Krjukov, 27. Enlund - 9. a 49. Ozolinš, 7. Karšums.
Novokuzněck - Petrohrad 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 14. a 41. Robitaille, 44. Kuklev, rozh. nájezd Kosourov - 9. Arťjuchin, 29. Průcha, 59. Martensson.
Ufa - Magnitogorsk 3:1
Branky: 33. A. Radulov (Nakládal), 33. Pihlström, 49. Kon. Kolcov - 57. But (Rolinek).
Kazaň - Chanty-Mansijsk 4:2
Branky: 5. Morozov, 11. Kuljaš, 33. N. Kapanen, 50. Nikulin - 13. Jemelejev, 22. Videll.
Nižněkamsk - Omsk 1:3
Branky: 19. Polygalov - 26. Ivanov, 30. Kalinin, 49. Kaljužnyj (Červenka)