Kašpar s Krepsem pomohli hokejistům Astany k výhře v Chabarovsku

MOSKVA

Útočníci Lukáš Kašpar a Kamil Kreps, kteří se příští týden představí v dresu českého národního týmu na moskevském Channel One Cupu, v sobotu v KHL pomohli k vítězství Astany 5:2 v Chabarovsku. Jeden z gólů domácího Amuru vstřelil další reprezentant Jakub Petružálek.

Lukáš Kašpar na srazu hokejové reprezentace

Kašpar zaznamenal jubilejní desátou branku v sezóně v přesilovce po Krepsově přihrávce a v 47. minutě zvýšil vedení Barysu na 4:1. Domácím dal naději na zvrat šest minut nato Petružálek, jenž snížil po asistenci slovenského gólmana Jána Lašáka. Bývalý lídr kanadského bodování KHL skóroval popatnácté v sezóně a dvě branky ztrácí na nejlepšího střelce soutěže Romana Červenku z Omsku.

Dvě a půl minuty před třetí sirénou utkání definitivně rozhodl svým druhým dnešním gólem kanadský útočník v barvách Astany Nigel Dawes.

Barys se díky vítězství přiblížil v tabulce Černyševovy divize k druhému Chabarovsku na rozdíl jednoho bodu. Další bod před Amurem je vedoucí Omsk.