Štěpánek vychytal hokejistům Petrohradu výhru nad Mytišči

PETROHRAD

Český brankář Jakub Štěpánek pomohl hokejistům Petrohradu 18 zákroky k výhře 4:1 nad Atlantem Mytišči. Hlavním hrdinou však byl útočník Jevgenij Arťuchin, který zaznamenal hattrick. Na jeden gól mu nahrál spoluhráč z první lajny Petr Průcha.

Český brankář ruského celku SKA Petrohrad Jakub Štěpánek

Arťuchin se prosadil dvakrát už v prvních šesti minutách. Druhý zásah si připsal dokonce v oslabení při trestu, který za hru vysokou holí dostal Štěpánek.

Český gólman držel svůj tým zejména ve druhé třetině, kdy hosté snížili na 1:2 a tlačili se za vyrovnáním. V polovině zápasu se však trefil Makarov a dal Petrohradu klid, který ještě umocnil po Průchově asistenci Arťuchin.

Petrohrad si výhrou upevnil vedení v celé KHL na čtyři body před Čeljabinskem, který má zápas k dobru.