Rváč Yablonski se vrátil a Čechov jeho vinou prohrál s Popradem

Měla to být velká sláva. Kanadský bijec Jeremy Yablonski se vrátil do sestavy hokejistů Viťjazu Čechov díky prominutí trestu za jeho rváčské úlety v předchozích zápasech KHL a trenér jej do zápasu s Popradem oslavně postavil do prvního útoku a dokonce jej jmenoval kapitánem. Jenže rychle se ukázalo, že Yablonski se hodí leda do ringu, s hokejkou mu to tolik nejde.

Jeremy Yablonski z Viťjazu Čechov.

Právě díky další Yablonského nedisciplinovanosti totiž Čechov zápas s Popradem prohrál. Na začátku druhé třetiny byl kanadský útočník vyloučen za sekání a hosté v přesilovce otevřeli skóre. Za další minutu putoval Yablonski na trestnou lavici znovu a Štěpán Novotný z Popradu přidal druhý gól. Nakonec Lev vyhrál 3:0.

Alespoň bod zachránil Chabarovsku Jakub Petružálek. Český útočník vyrovnával na ledě Nižného Novgorodu minutu před koncem na 2:2. Domácí ale nakonec vyhráli po samostatných nájezdech, když Ján Lašák v brance Chabarovsku inkasoval při každém ze tří nájezdů.

Novosibirsk - Novokuzněck 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 49. a rozh. nájezd Švecov, 28. Černikov - 6. Mereskin, 52. Medveděv.
Nižnyj Novgorod - Chabarovsk 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 6. Jevsejenkov, 25. Gorbunov, rozh. nájezd Varnakov - 5. Tarasov, 59. Petružálek.
Čerepovec - Dynamo Minsk 2:4
Branky: 26. Šipačjov, 33. Cvetkov - 28. Obšut, 29. Laine, 29. Michaljov, 32. Meleško.
Viťjaz Čechov - Poprad 0:3
Branky: 25. a 27. Š. Novotný (na obě Sekáč), 54. Špirko (Š. Novotný).
CSKA Moskva - Spartak Moskva 4:1
Branky: 9. Gusev, 20. Paršin, 33. Širokov, 53. Guskov - 40. Ljudyčin.