Omsk - Soči 3:1Hrubec pomohl hokejistům Omsku k vítězství 32 zákroky a asistencí

Šimon Hrubec přispěl v Kontinentální hokejové lize 32 zákroky k výhře obhájců titulu Omsku 3:1 nad Soči. Český brankář si navíc připsal asistenci u vítězného gólu: po jeho zákroku se Avangard v 31. minutě dostal do přečíslení, které zakončil slovenský útočník Peter Cehlárik.

Brankář Šimon Hrubec.

Dokonce 39 zásahů dnes nasbíral jiný český gólman Roman Will z Čeljabinsku, jenž si navzdory dobře rozehranému zápasu odvezl nakonec jen bod z Petrohradu. Traktor vedl na ledě SKA i díky dvěma asistencím Tomáše Hyky a jedné přihrávce Lukáše Sedláka na začátku druhé části 3:0, domácí ale ještě do konce třetiny srovnali.

Obrat na 4:3 poté Petrohrad dokonal v nájezdech. Sedlák v nich neuspěl, Hyka nejprve v páté sérii ano, ale následným neproměněným pokusem zápas ukončil.