Omsk - Chabarovsk 4:3Omsk vyhrál i podruhé, Červenka přispěl dvěma body

MOSKVA

Hokejisté Omsku udělali druhým vítězstvím nad Chabarovskem další krok k postupu do čtvrtfinále play off Kontinentální ligy a opět jim k tomu pomohl český útočník Roman Červenka. Střelec vítězné branky z prvního utkání dnes jednou skóroval a u dalšího gólu asistoval, Omsk vyhrál druhý domácí zápas 4:3.

Útočník Chabarovsku Jakub Petružálek (vpravo) a Roman Červenka z Omsku

Na rozdíl od čtvrtečního duelu, v němž si Avangard vybudoval čtyřbrankový náskok, měl dnešní zápas mnohem dramatičtější průběh. Hostující Amur vedl už po 49 vteřinách, Červenka vyrovnal v páté minutě z přesilovky. Chabarovsk se pak dostal do vedení ještě dvakrát, na třetí gól přihrál Tarasovovi Jakub Petružálek.

Omsku ale patřila závěrečná třetina. Ve 44. minutě Pěrežogin z Červenkovy přihrávky vyrovnal na 3:3 a 78 sekund před koncem zajistil domácím druhou ze čtyř potřebných výher Popov.

Střelecky se prosadil také další mistr světa z předloňského roku Lukáš Kašpar z Barysu Astana, jehož gól po přihrávce krajana Jiřího Novotného otevřel skóre duelu v Magnitogorsku. Hosté nakonec vyhráli 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

Osmifinále play off KHL:
Omsk - Chabarovsk 4:3
Branky: 5. Červenka, 14. Nestěrov, 44. Pěrežogin (Červenka), 59. Popov - 1. Kopejkin, 8. Osipov, 33. Tarasov (Petružálek), stav série 2:0
Čeljabinsk - Chanty Mansijsk 2:5
Branky: 22. Antipov, 39. Popov - 17. Sitnikov, 28. Krysanov, 42. Skorochodov, 42. Videll, 51. Děmagin, stav série 1:1
Magnitogorsk - Barys Astana 1:4
Branky: 21. D. Markov (Rolinek) - 7. Kašpar (J. Novotný), 24. Gavrilin, 36. Žajlauov, 60. Boyd stav série 1:1.
Kazaň - Ufa 3:2 v prodl.
Branky: 3. K. Petrov, 22. Morozov, 61. N. Kapanen - 18. Proškin, 42. Saprykin, stav série 1:1.