Čerepovec - A. Mytišči 2:1Němec rozhodl v prodloužení o výhře hokejistů Čerepovce

MOSKVA

Hokejový obránce Ondřej Němec rozhodl v prodloužení třetího utkání osmifinálové série KHL o prvním vítězství Čerepovce nad Atlantem Mytišči. Severstal díky výhře 2:1 snížil stav série na 1:2 na zápasy.

Ondřej Němec

Čerepovec, který před play off vyměnil trenéra, v úvodním domácím duelu prohrával, ale Nurtdinov vyrovnal a Němec rozhodl. Český mistr světa z roku 2010 se trefil v čase 68:54.

První porážku v play off zaznamenali svěřenci trenéra Miloše Říhy z Petrohradu, kteří prohráli 2:3 v prodloužení na ledě CSKA Moskva. Hosté přitom vedli o dva góly, ale obrat dokonal v šesté minutě nastavení Paršin, který překonal Jakuba Štěpánka střelou k tyči. CSKA tak snížil na 1:2 na zápasy.

Na hraně vyřazení je jiný český kouč Marek Sýkora se svými svěřenci z Dinama Minsk, kteří s moskevským Dynamem prohrávají už 0:3. V prvním duelu v běloruské metropoli domácí podlehli 2:4. Zápas mezi Dynamem Riga a Nižným Novgorodem rozhodlo až druhé prodloužení, ve kterém vstřelil vítězný gól domácí Janis Sprukts.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
CSKA Moskva - Petrohrad 3:2 v prodl.
Branky: 17. Andronov, 30. Persson, 66. Paršin - 10. Něprjajev, 14. Tarasenko, stav série 1:2
Čerepovec - Atlant Mytišči 2:1 v prodl.
Branky: 8. Nurtdinov, 69. Němec - 7. Niskala, stav série 1:2
Dynamo Minsk - Dynamo Moskva 2:4
Branky: 28. Staš, 43. Platt - 7. a 36. Anisin, 5. Gorochov, 12. Gorovikov, stav série: 0:3.
Dynamo Riga - Nižnij Novgorod 4:3 ve 2. prodloužení
Branky: 5. K. Redlihs, 28. Ankipans, 36. Hossa, 94. Sprukts - 2. Krikunov, 10. Vesce, 25. Varnakov.