Minsk - Dynamo M 1:3Kvapil vystřílel moskevskému Dynamu čtvrtfinále

Jirka G. NovákSport.cz

Český hokejový útočník Dynama Moskva Marek Kvapil vstřelil v nedělním utkání Kontinentální ligy dva góly a zařídil svému týmu postup do čtvrtfinále přes Minsk. Jiří Novotný a Kamil Kreps zase asistovali u vítězné branky Astany, která ve třetím osmifinále porazila Magnitogorsk 3:2 a ujala se vedení v sérii. V dresu hostí si připsal asistenci další český reprezentant Tomáš Rolinek. Roman Červenka vstřelil poslední gól Omsku při vítězství 4:2 na ledě Chabarovsku.

Hokejový útočník Minsku Marek Kvapil střílí gól

Hokejisté Dynama Moskva jsou prvními postupujícími v letošním play off KHL, když jim k překonání překážky v podobě Dynama Minsk stačily čtyři zápasy. V posledním utkání vedli na ledě soupeře už od páté minuty, na konci první třetiny domácí srovnali. V závěru druhé části se ale dvakrát po sobě trefil Marek Kvapil a na jeho góly už Minsk vedený českým koučem Markem Sýkorou odpověď nenašel.

Astana vede v sérii s Magnitogorskem 2:1 na zápasy zásluhou branky kanadského obránce Hutchinsona devět minut před koncem. Asistovali mu u ní Novotný s Krepsem. Po faulu druhého jmenovaného sice Magnitogorsk ještě v závěru při přesilovce snížil, ale vyrovnat už nedokázal. Stejným poměrem vede sérii s Chanty Mansijskem Traktor Čeljabinsk, který vyhrál třetí utkání na ledě soupeře 7:6. Na gólové přestřelce se v dresu vítězů jednou trefou podílel i český útočník Jan Bulis.

Pouze jedno vítězství už schází k postupu do čtvrtfinále play off Omsku, jenž vyhrál i třetí zápas s Chabarovskem, tentokrát na jeho ledě. Za stavu 2:3 zkusili domácí power play, ale puku se chopil Roman Červenka a střelou do prázdné brány upravil konečný výsledek. Blízko k postupu je i Petrohrad, jenž vyhrál v Moskvě nad CSKA 2:1 v prodloužení. V brance vítězů chyběl Jakub Štěpánek, přednost dostal brankář Ilja Ježov.

Osmifinále play off KHL:
CSKA Moskva - Petrohrad 1:2 v prodl
Branky: 39. Širokov - 25. Kalinin, 62. Afinogenov. (série 1:3)
Chabarovsk - Omsk 2:4
Branky: 34. Lugin, 38. Gluchov - 22. Ivanov, 28. D. Sjomin, 44. Nestěrov, 60. Červenka. (série 0:3)
Astana - Magnitogorsk 3:2
Branky: 14. Dawes, 35. Gavrilin, 51. Hutchinson (Novotný, Kreps) - 7. Aaltonen (Rolinek), 58. Mozjakin. (série 2:1)
Chanty Mansijsk - Čeljabinsk 6:7
Branky: 8. a 26. Skorochodov, 12. a 18. Děmagin, 15. Altarjov, 27. Blochin - 48. a 50. Antipov, 5. Kontiola, 13. Popov, 45. Čistov, 49. Rjabykin, 58. Jakucenja (Bulis). (série 1:2)
Ufa - Kazaň 3:4 v prodl
Branky: 30. Vi. Kozlov, 50. Nakládal, 60. Grigorenko - 43. a 53. Morozov, 40. I. Nikulin, 69. Zaripov. (série 1:2).
Čerepovec - Atlant Mytišči 4:0
Branky: 31. Kronwall, 39. Jegoršev, 40. Stoljarov, 56. Mons. (série 2:2)
Dynamo Minsk - Dynamo Moskva 1:3
Branky: 18. Linglet - 38. a 40. Kvapil, 5. Volkov. (konečný stav série 0:4)
Dynamo Riga - Nižnij Novgorod 1:4
Branky: 39. Ozolinš - 6. Hietanen, 14. D. Makarov, 22. Thörnberg, 25. Hirschovits.