Petrohrad - CSKA 5:0Štěpánek nedostal gól a Petrohrad postoupil do čtvrtfinále KHL

Moskva

Brankář Jakub Štěpánek pomohl čistým kontem hokejistům Petrohradu k postupu do čtvrtfinále Kontinentální hokejové ligy. Svěřenci českého kouče Miloše Říhy deklasovali CSKA Moskva 5:0 a sérii prvního kola play off vyhráli 4:1 na zápasy. Český gólman dnes čelil pouze 14 střelám a všechny kryl. Asistencí u první a vítězné trefy zápasu přispěl k postupové výhře útočník Petr Průcha.

Jakub Štěpánek z Petrohradu žádný gól nedostal

Petrohrad vedl ve 14. minutě už 3:0 poté, co Švéd Mattias Weinhandl skóroval ve vlastním oslabení. Slovenského gólmana Rastislava Staňu pak vystřídal v brance CSKA Sergej Gajdučenko, jenž inkasoval v závěru druhé a třetí třetiny.

Štěpánek navázal na úspěšné výkony z úvodu série, kdy ve dvou zápasech obdržel vždy pouze jeden gól a jeho tým slavil jasné výhry 4:1 a 7:1. Až ve třetím duelu inkasoval víckrát a Petrohrad podlehl 2:3 v prodloužení.