Čeljabinsk - Omsk 3:1Stav série 1:0Červenka bodoval, ale Omsku to k výhře nestačilo

Čeljabinsk

Hokejisté Omsku vstoupili do semifinále play off Kontinentální ligy porážkou na ledě Čeljabinsku 1:3. Vítěz základní části uštědřil Avangardu teprve druhou prohru v bojích o Gagarinův pohár.

Roman Červenka

Domácím se po sérii čtyř vítězství ve čtvrtfinále s Magnitogorskem povedl vstup i do dnešního zápasu. Ve 4. minutě otevřel skóre Alexandr Pěrežogin, u jehož gólu si připsal druhou asistenci Roman Červenka a pojistil si pozici nejproduktivnějšího hráče play off.

Český útočník bodoval v devátém z dosavadních deseti zápasů a má bilanci devět branek a sedm přihrávek. Ze čtyř střel na branku žádnou v gól neproměnil, v 32. minutě trefil pouze tyčku.

Domácí ve druhé třetině stav otočili během zhruba tří minuty. Druhý gól Čeljabinsku, který byl nakonec vítězný, dal dokonce ve vlastním oslabení po úniku Jevgenij Katičev.

Půl minuty před koncem zpečetil výhru Traktoru trefou do prázdné branky Stanislav Čistov.