Petrohrad - Dynamo M 1:2Kvapil s Klepišem zařídili Dynamu druhou výhru nad Petrohradem

Hokejisté Dynama Moskva vyhráli na ledě Petrohradu i druhý duel semifinálové série KHL. Tým z hlavního města dnes zvítězil 2:1 díky brankám českých útočníků Jakuba Klepiše a Marka Kvapila a ujal se vedení 2:0 na zápasy.

Marek Kvapil v dresu Dynama Moskva

Petrohrad ve středu neudržel tříbrankové vedení a prohrál 4:5 v prodloužení, na což trenér Miloš Říha zareagoval tím, že místo Jakuba Štěpánka nasadil gólmana Ilju Ježova. Toho připravil o čisté konto ve 33. minutě Klepiš, jenž se trefil počtvrté při svém šestém startu v play off. Asistenci si připsal Kvapil.

Domácí díky Maximu Rybinovi v 55. minutě vyrovnali, ale obrat, jaký se povedl v minulém utkání Dynamu, nepředvedli. Zabránil jim v tom dvě minuty a 13 sekund před třetí sirénou Kvapil, jenž relativně nenápadnou střelou z pravého kruhu překvapil Ježova a svým šestým gólem v Gagarinově poháru rozhodl.

Dynamo tak jede ke dvěma zápasům na domácí led s vedením 2:0 a před vlastními fanoušky může oslavit postup do finále. V metropoli se hraje v pondělí a ve středu.