Čeljabinsk - Omsk 2:3 ppStav série 1:1Červenka přispěl k vítěznému gólu Omsku. Padl až v druhém prodloužení

ČELJABINSK

Hokejisté Omsku vyhráli druhý duel semifinále KHL v Čeljabinsku 3:2 v druhém prodloužení a vyrovnali stav série na 1:1. Asistenci u rozhodujícího gólu Nikity Pivcakina z 87. minuty si připsal nejproduktivnější hráč play off Roman Červenka.

Roman Červenka v dresu Omsku

Omsk po čtvrteční porážce 1:3 vstoupil do druhého duelu na ledě nejproduktivnějšího týmu základní části aktivně a už ve 3. minutě díky Dmitriji Sjominovi vedl. Traktor dvěma góly Jevgenije Kuzněcova skóre otočil, nicméně na začátku třetí části srovnal Alexandr Pěrežogin a stanovil výsledek po 60 minutách.

V prvním prodloužení navzdory jednomu vyloučení na každé straně gól nepadl, a tak se rozhodlo v sedmé minutě druhého nastavení. Český kanonýr Červenka poslal puk před branku, kde ještě domácího gólmana nepřekonal Alexandr Popov, ale jeho volný spoluhráč Pivcakin už nezaváhal.

Mistr světa z roku 2010 Červenka tak bodoval v desátém z jedenácti utkání Gagarinova poháru a vede kanadské bodování se 17 body za devět gólů a osm asistencí.

Za vyrovnaného stavu se série stěhuje do Omsku, kde se bude hrát v pondělí a ve středu. Poté se aktéři finále Východní konference vrátí do Čeljabinsku.