Omsk - Čeljabinsk 3:1Stav série 3:1Uzdravený Červenka zpečetil výhru Omsku

Hokejisté Omsku v play off KHL potřetí za sebou zvítězili a v sérii s Čeljabinskem je dělí jediná výhra od postupu do finále proti Dynamu Moskva. Vítězství 3:1 v dnešním duelu pojistil gólem do prázdné branky český útočník Roman Červenka, který předchozí zápas vynechal kvůli zranění.

Roman Červenka v dresu Omsku

Šestadvacetiletý Červenka v pondělí chyběl kvůli nespecifikovaným zdravotním potížím, dnes se ale vrátil do sestavy a strávil na ledě přes patnáct minut. Čtvrt minuty před koncem si u modré čáry počkal na přihrávku Alexandra Popova a poslal puk do prázdné branky. Nejproduktivnější hráč play off dal už desátý gól a celkově má 18 bodů.

Omsk v úvodních dvou třetinách vstřelil vždy po jedné brance a proti nejlepšímu týmu základní části směřoval k druhé výhře s čistým kontem v řadě. Necelou minutu před třetí sirénou sice snížil tvrdou ranou Anton Glinkin na 1:2, naději Traktoru na obrat ale zhatil při power play Červenka.