Omsk - Dynamo Moskva 2:1Stav série 1:0Červenka hrdinou prvního finále KHL. Gólem a asistencí pomohl Omsku k vítězství

Omsk/Praha

Bitva o Gagarinův pohár začala! A český hokejista Roman Červenka se stal hlavním hrdinou prvního finále Kontinentální hokejové ligy, v němž se podílel na výhře Avandgardu Omsk nad Dynamem Moskva 2:1. Nejprve v páté minutě poslal gólem svůj tým do vedení a ve třetí třetině si připsal asistenci na rozhodujícím gólu Perežogina.

Roman Červenka v dresu Omsku

Avangard vytěžil vedoucí trefu z úvodního tlaku, Červenka na konci páté minuty překonal moskevského brankáře Jerjomenka. Puk, kterým byl dosažen první gól ve finálové sérii Gagarinova poháru, se podle informací vedení ligy dostane do vesmíru a po návratu na Zemi se s ním bude hrát první zápas příští sezony.

Omsk vedl do poloviny zápasu, kdy vyrovnal Komarov. Červenka se pak na počátku třetí třetiny podílel i na rozhodujícím gólu, když jeho střelu dorazil do branky Pěrežogin. Český útočník si upevnil první místo v kanadském bodování play off, jemuž vévodí s 11 brankami a devíti přihrávkami.

Druhý zápas série na čtyři vítězství se v Omsku hraje v neděli.