Hokejisté Omsku nevyužili v KHL první mečbol, Dynamo snížilo na 2:3

Omsk

Hokejisté Omsku nevyužili první možnost ukončit finálovou sérii o Gagarinův pohár. Avangard v pátém duelu o titul v KHL podlehl doma 2:3 Dynamu Moskva, které snížilo stav série také na 2:3. Šestý zápas se hraje v pondělí v ruské metropoli.

Obránce Dynama Moskva Filip Novák (vpravo) v souboji s Ivanovem z Omsku

Hosté měli v kritické situaci za stavu 1:3 na zápasy vydařený úvod. Ve čtvrté minutě je poslal do vedení svým čtrnáctým gólem nejlepší střelec play off Michail Anisin a v 10. minutě zvýšil Jurij Babenko. Po pěti minutách druhé části svěřenci Olega Znaroka odskočili díky Konstantinu Gorovikovovi na rozdíl tří gólů, nicméně Omsk se ještě dokázal do utkání vrátit.

Brzy po polovině duelu snížil v přesilovce Anton Kurjanov, na jehož gólu se podílel přihrávkou český obránce Martin Škoula. Další branku ovšem Avangard přidal až 19 sekund před třetí sirénou díky Juriji Alexandrovovi a vyrovnání už domácí nestihli.