Rubriky:

Kontinentální liga

Hokejový útočník Nedorost se stal posilou Donbassu Doněck

13. května 2012 11:54 - Doněck

Český hokejový útočník Václav Nedorost bude hájit dres ukrajinského celku Donbass Doněck, který se nově přihlásil do Kontinentální ligy. Třicetiletý dvojnásobný juniorský mistr světa působil v uplynulé sezóně ve Lvu Poprad, ale po přestěhování klubu do Prahy už jeho dres oblékat nebude.

"Václav podepsal s vedením klubu roční smlouvu," řekl serveru hokej.cz Nedorostův agent Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services. V novém působišti se Nedorost setká s obráncem Karlem Pilařem, který působil také ve Lvu Poprad.

Nedorost v uplynulé sezóně nasbíral v 37 zápasech 22 bodů za 14 branek a osm asistencí, ale v lednu se zranil a musel na operaci s ramenem. V té době byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Bývalý hráč Českých Budějovic a Liberce, který má na kontě také 99 zápasů v NHL za Colorado a Floridu, působil v KHL i v sezóně 2010/11 v Novokuzněcku.

Donbass, který povede slovenský trenér Július Šupler, v minulých dnech angažoval také dalšího hráče Lva Poprad, slovenského gólmana Jána Laca. Do obrany pak získal jeho krajany Petera Podhradského a Jaroslava Obšuta z Dinama Minsk a dále finské útočníky Janiho Tuppurainena z Jyväskylä a Tuomase Kiiskinena z KalPy Kuopio.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..