Rubriky:

Kontinentální liga

Kolem Nedvěda stále není jasno, čeká na vyjádření Omsku

23. července 2012 15:17 - Liberec

Hokejový útočník Petr Nedvěd stále řeší, dres kterého týmu bude oblékat v příští sezóně. Táhnoucí se jednání s ruským účastníkem KHL Omskem nechávají stále ve hře i extraligový Liberec, kde zkušený forvard strávil poslední čtyři sezóny. Podle všeho ale stále existuje i možnost, že by nakonec zakotvil v kádru pražského Lva.

 

Milan Malíček, Právo

V Liberci se dnes shodou okolností obě mužstva navzájem vystřídala při začátku přípravy na ledě, samotný Nedvěd ale chyběl.

"Ohledně Nedvěda není nic nového. Pravda je, že Petr za to nemůže. Není to jeho chyba. Včera jsme si spolu dali kafe a balon je na straně Rusů. Sám jsem teď v poslední době poznal, jak to v Rusku chodí," řekl novinářům nový liberecký kouč Marian Jelínek, o něhož měl Omsk rovněž zájem. Jednání však prý měla narazit na překážku v podobě Libercem požadované výše odstupného.

"Změnilo se tam úplně vedení a dochází tam k takovým kotrmelcům, že tam přiletěl teď ten Fin (Petri Matikainen) a vzápětí zase odletěl, co mi volali včera," připomněl Jelínek veletoče v Omsku, kde v minulosti prožil přinejmenším kuriózní momenty i Jaromír Jágr. "Oni třeba řeknou ve středu a ona je to středa za měsíc," podotkl ironicky Jelínek.

Pokud by zůstal, bude hrát za Liberec

Nedvědovu situaci ale chápe, i s ohledem na to, že složení kádru bude záviset právě na osobě trenéra, jenž Avangard skutečně povede. "Není to žádná Petrova vypočítavost, že on o něčem spekuluje nebo licituje o peníze. Jasně řekl, že pokud by zůstal v Čechách, hrál by v Liberci. Momentálně čeká na vyjádření některých klubů z KHL," prohlásil Jelínek.

Sám se tím teď nechce zbytečně zatěžovat. "Buď se tu jednoho dne objeví, nebo se dozvíme, že jde do Omsku. S Petrem jsme domluvení, on by teď na led stejně ještě nechodil. Nás to netíží, připravujeme se bez něj. Stejně neovlivníme, zda tu bude hrát, nebo ne. Na led chce jít někdy kolem poloviny srpna, do té doby snad bude jasno," doplnil Jelínek.

Celý vývoj nejspíš sleduje i vedení Lva. Čtyřicetiletý Nedvěd dal sice již dříve najevo, že by v Praze hrál rád, ale ještě před pár dny se zdálo, že se vedení klubu nehodí především kvůli svému věku do koncepce. "Nevím, jestli ta jednání probíhají, nebo ne, ale v kontaktu jsme," přiznal novinářům trenér Lva Josef Jandač.

Přiznal, že společně s asistentem Jiřím Kalousem, který měl Nedvěda denně na očích při společném působení v Liberci, měl o hráče zájem, ale že nyní je situace o něco složitější. "To proto, že jsme počítali s tím, že Petr nebude, a tudíž jsme mužstvo tak i doplňovali," zdůvodnil Jandač.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..