Rubriky:

Kontinentální liga

Řepík: Věřil jsem, že dostanu větší šanci, už mi došla trpělivost

25. července 2012 18:26 - Liberec

Hokejový útočník Michal Řepík v průběhu posledních čtyř sezón pendloval mezi prvním týmem Floridy a farmou. Nastřádal během této doby celkem 72 startů za Panthers, ale natrvalo se v zámořské NHL uchytit nedokázal. Jak přiznal, po poslední sezóně už mu došla trpělivost a nabídka dvouleté smlouvy od Lva Praha ho oslovila natolik, že ji podepsal a zvolil návrat do Evropy. Zde by se rád prosadil do národního týmu a zabojoval třeba i o další šanci v zámoří.

 

Michal Doležal, ČTK

Rozhodování o návratu prý nebylo nijak obtížné. "Už mi došla trpělivost. Věděl jsem, že to nepřijde hned, ale myslel jsem si, že dostanu větší šanci. Myslím si, že jsem na farmě odváděl docela dobré výkony," řekl Řepík novinářům. "Snažil jsem se tam čtyři roky prosadit, bohužel to nevyšlo. Farma už mi nedávala to, co bych si představoval," vysvětlil Řepík.

Možná mu chyběl i pověstný kousek štěstí. "Člověk musí být ve správnou dobu na správném místě. A já asi nebyl. Člověk tam je od 16 let, pak se tam čtyři roky plácá po farmách... Možná jsem si mohl zasloužit nějakou větší šanci, ale za mě se tam vyměnili tři generální manažeři a každý z nich má své oblíbené hráče. I v tom to mohlo být," přemítal Řepík.

Ztratil navíc vizi a víru, že by se mu podařilo do prvního mužstva Panterů natrvalo probít. "Žádal jsem o výměnu, říkali, že mě vymění, pak mě povolali kolem prosince a byl jsem měsíc a něco nahoře a myslím, že jsem podával i docela dobré výkony," uvedl třiadvacetiletý Řepík, jenž dosud v NHL zaznamenal 20 bodů díky devíti gólům a 11 asistencím.

Následně ho však postihl obvyklý osud hráče s dvoucestnou smlouvou, na jehož úkor se do týmu vraceli hráči s jednocestnou a Řepík skončil opět na farmě v AHL v týmu San Antonio Rampage. "Zase jsem žádal o výměnu, spousta jiných hráčů žádala o výměnu a byli vyměněný, ale mě si tam nechali. Přitom o mě zjevně tolik nestáli, když mi pak nabídli dvoucestný kontrakt," litoval Řepík, že nedostal už koncem minulého roku příležitost zaujmout v některém jiném mužstvu.

Doufá, že dostane více příležitostí

Lev za ním přišel už v únoru s konkrétní nabídkou. "Bavili jsme se o tom s agentem a já nakonec kývl. KHL mě láká, navíc ji mohu hrát doma v Praze. To je výborné," pochvaloval si Řepík. Věří, že na rozdíl od zámoří dostane od českých trenérů Josefa Jandače s Jiřím Kalousem prostor ukázat nejlepší hokej, který umí.

"Ze začátku to nebude jednoduché, musím se do toho dostat. Hokej je tu jiný než v Americe, kluziště jsou větší. Moc se na to ale těším, už aby to začalo," prohlásil Řepík, jenž věří, že na velkém ledě bude moct uplatnit přednosti své hry. "Myslím si, že nejsem špatný bruslař, to samé platí o technice. Hráč má na větším hřišti více prostoru, to by mi mohlo vyhovovat," dodal Řepík.

Rád by také nakročil do reprezentace, v níž prošel mládežnickými výběry do 16, 17, 18 i 20 let. "Nevím o nikom, kdo by si v reprezentaci rád nezahrál, ale já musím předvádět nějaké výkony. Neznamená, že když jsem se vrátil z Ameriky, tak tam budu automaticky hrát. Musím nejdřív něco předvádět, ale je to samozřejmě lákadlo," prohlásil Řepík.

Parta dobrá

Těší se i na partu, která se tvoří v týmu složeném především z Čechů a Slováků. "Zatím jsme trénovali týden v Praze, nyní jsme v Liberci. Jsou tu určitě srandičky, v tom ohledu je to lepší než v Kanadě. Tam je to hlavně byznys, každý si hraje na svém písečku. Tady si to užívám, Češi a Slováci jsou dobrou partou v kabině vyhlášení," uvedl Řepík, který si párkrát zahrál ve "dvacítce" společně s dalším forvardem Michalem Birnerem.

NHL ale přes přesun do Evropy nebere jako uzavřenou kapitolu, byť byl zklamaný, že se do prvního týmu neprosadil natrvalo. "Něco jsem tam odehrál, ale šel jsem tam určitě s tím, že tam chci hrát déle. Dveře tam nejsou zavřené. Teď jsem podepsal na dvě sezony tady a pak se uvidí, co dál. Můžu se tam dostat, ale také nemusím a můžu kariéru dohrát tady v Evropě," uzavřel Řepík.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..