Rubriky:

Kontinentální liga

VIDEO: Magnitogorsk nezapomněl. Markův dres vyprovodila Gottova píseň

28. srpna 2012 20:26 - Praha/Magnitogorsk

Číslo 15, navždy v našich srdcích. Jan Marek loni 7. září tragicky zahynul spolu s Josefem Vašíčkem a Karlem Rachůnkem a dalšími hokejisty Jaroslavle, stálou vzpomínku ale zanechal také v Magnitogorsku, kde léta hrál a v rámci KHL otiskl nejhlubší stopu. Metallurg necelý rok před výročím tragédie uctil památku českého hráče vyvěšením dresu ke stropu.

Dojemný ceremoniál před utkáním předsezónního Romazanova memoriálu, v němž Metallurg přivítal Kazaň, doprovodila píseň Karla Gotta Kam tenkrát šel (Můj bratr Jan), která je věnovaná památce Jana Palacha.

Čtveřice hokejistů na ztemnělém stadiónu v doprovodu dívek v bílých róbách se svíčkami několikrát obkroužila s obřím dresem s číslem 15, které Markovi patřilo, a na kostce nad ledem běžela videovzpomínka na šikovného útočníka, který pomohl Metallurgu získat v roce 2007 titul v tehdejší ruské Superlize. Po minutě ticha reflektory osvítily Markův dres vyvěšený u stropu haly.

Kompletní tým Lokomotivu Jaroslavl i se třemi českými legionáři přestal existovat v jeden okamžik. Loni 7. září se z ranveje letiště Tunošna v Jaroslavli odlepil letoun Jak-42, který měl mužstvo dopravit k duelu KHL v běloruském Minsku. Stroj se však záhy po startu zřítil a z 45 lidí na palubě přežil jediný, palubní inženýr Alexandr Sizov.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..