Lev Praha - Spartak Moskva 1:4Lev Praha musel poprvé sklonit hlavu, inkasoval dvakrát během 104 sekund

Po vítězné premiéře už hokejisté pražského Lva poznali v KHL také porážku. Na jejich ledě dokázal zvítězit moskevský Spartak, jemuž rozhodující náskok přinesly dva góly z úvodu poslední třetiny vstřelené v rozpětí 104 sekund. Hosté, v obraně i s českým reprezentantem Jakubem Nakládalem, dali nováčkovi soutěže lekci z efektivity.

Branko Radivojevič (vlevo) a střelec Alexander Chochlačev ze Spartaku se radují z vyrovnávacího gólu na 1:1 proti týmu Lev Praha

Do hlediště holešovické haly si v sobotním podvečeru našlo cestu 5235 diváků a hráči Lva se je od začátku snažili bavit hodně aktivní hrou. Vedení domácích obstaral ve 14. minutě jejich první útok, který báječným způsobem vyřešil přečíslení tři na dva. Bartečko vybídl ke skórování Klepiše, který svým typickým bekhendovým blafákem přelstil Borisova v brance Spartaku.

Domácí povzbuzování i trochu početnějším fanouškovským kotlem než při čtvrteční premiéře s Rigou, byli hodně aktivní, snažili se často střílet a po Christensenově akci mohli hosté z Moskvy mluvit o štěstí, že neprohrávali už o dva góly.

Ve 25. minutě ale přišlo vyrovnání, sudí až po videokonzultaci potvrdil platnost branky, která byla připsána Chochlačevovi. Vzápětí to byl zase Kanaďan v pražském dresu Christensen, kdo mohl pohnout skóre, jenže minul odkrytou část svatyně Spartaku.

Ruští sudí byli v závěru druhé třetiny daleko přísnější na hráče Lva, ti však dvě oslabení v řadě přečkali bez úhony a zůstávali nebezpečnějším týmem v útočném pásmu. Ve 42. minutě však Spartak udeřil a Bušujev zblízka překonal Pöpperleho. A mělo být pro domácí ještě hůř, při vyloučení Mojžíše dopravil kotouč do sítě znovu Bušujev.

Lev se ještě nadechl k velkému náporu, všechny jeho akce ale končily u výborně chytajícího Borisova. Efekt neměly ani pražské přesilovky. Necelé dvě minuty před koncem trenér Jandač sáhl k power play, jenže 16 vteřin před koncem trefil prázdnou branku Lva Ščitov. Spartak vstoupil do soutěže cennou výhrou nad CSKA, v sobotu si připsal další tři body a společně s obhájcem titulu Dynamem a nově narozeným mužstvem Jaroslavle zůstává v Západní konferenci neporažený.

Kontinentální hokejová liga (KHL)
HC Lev Praha - Spartak Moskva 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)on-line
Branky a nahrávky: 14. Klepiš (Bartečko) - 25. Chochlačov (Lewandowski, Radivojevič), 43. Bušujev (Žukov, Ružička), 44. Bušujev (Ružička, Žukov), 60. Ščitov. Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Birin, Putilin. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 5235.
Lev: Pöpperle - Němec, Mojžíš, Hunkes, Picard, Oystrick, Sersen - Klepiš, Vrána, Bartečko - Christensen, Novotný, Hossa - Řepík, Szczechura, Surový - Mikúš, Karamnov, T. Rachůnek. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Spartak: Borisov - Ščitov, Morrisonn, Nakládal, Bodrov, Šefer, Mamkin - Radivojevič, Chochlačov, Lewandowski - Žukov, Bušujev, Ružička - Kuzmin, Gubin, Kaširskij - Nikoncev, Voronin, Žmakin. Trenéři: Andrej Sidorenko, Alexandr Titov a Dmitrij Gogolev.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52