Koukal gólem neodvrátil porážku Nižněkamsku po nájezdech

Hokejový útočník Petr Koukal skóroval i v druhém utkání KHL v dresu Nižněkamsku, ale svému týmu na rozdíl od premiéry k vítězství nepomohl. Něftěchimik podlehl doma Viťazu Čechov 4:5 po samostatných nájezdech.

Ani Petr Koukal neodvrátil porážku Nižněkamsku.

Český reprezentant a tahoun mistrovských Pardubic Koukal se trefil ve 22. minutě a vyrovnal na 1:1. Podílel se také na čtvrté trefě Renata Mamaševa, jemuž v třetí části přihrál na gól, který dovedl zápas do prodloužení. V nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem hostující Alexandr Koroljuk. Rozstřel mohl prodloužit ve třetí sérii Koukal, ale vychytal ho gólman Ivan Kasutin.

Brankou pomohl k vítězství mistrovského Dynama Moskva 5:3 nad Chanty Mansijskem obránce Filip Novák. Naopak nic nebyla platná trefa Václava Nedorosta nováčkovi z Doněcku, který podlehl 3:5 na ledě CSKA Moskva.

Důrazným způsobem dokráčeli k první výhře v sezoně svěřenci trenéra Miloše Říhy z Petrohradu, kteří s Jakubem Štěpánkem v brance porazili 7:3 Astanu.