Kolář se zraněným ramenem na měsíc vypadne ze sestavy Nižněkamsku

Nižněkamsk

Hokejový útočník Jan Kolář vypadne kvůli poškozenému ramenu odhadem na měsíc ze sestavy Nižněkamsku. Jednatřicetiletý forvard se zranil v úvodu pondělního vítězného duelu KHL na ledě Barysu Astana (3:2 v prodloužení) po srážce se soupeřovým obráncem Michailem Grigorjevem. Ruským médiím to řekl generální ředitel Neftěchimiku Rafik Jakubov.

Spoluhráč Jana Koláře z Nižněkamsku Petr Koukal (vpravo).

Klub v Kolářovi ztratil významnou oporu, protože na svém prvním zahraničním angažmá tvoří stejně jako v minulých letech v Pardubicích údernou dvojici s Petrem Koukalem, momentálně nejproduktivnějším hráčem týmu. Společně mají velký podíl na vedení Neftěchimiku ve Východní konferenci.

Kolář, který zamířil do KHL společně s Koukalem po dlouholetém působení na východě Čech, si v dosavadních šesti zápasech připsal čtyři body za gól a tři asistence. V pondělí ale nestrávil na ledě ani dvě minuty. Nižněkamsk zatím prohrál jediný zápas, navíc v prodloužení, a bodově je na tom stejně jako vedoucí tým Západní konference Lev Praha.