Kontinentální liga

Kolář se zraněným ramenem na měsíc vypadne ze sestavy Nižněkamsku

18. září 2012 13:37 - Nižněkamsk

Hokejový útočník Jan Kolář vypadne kvůli poškozenému ramenu odhadem na měsíc ze sestavy Nižněkamsku. Jednatřicetiletý forvard se zranil v úvodu pondělního vítězného duelu KHL na ledě Barysu Astana (3:2 v prodloužení) po srážce se soupeřovým obráncem Michailem Grigorjevem. Ruským médiím to řekl generální ředitel Neftěchimiku Rafik Jakubov.

Michal Doležal, ČTK

Klub v Kolářovi ztratil významnou oporu, protože na svém prvním zahraničním angažmá tvoří stejně jako v minulých letech v Pardubicích údernou dvojici s Petrem Koukalem, momentálně nejproduktivnějším hráčem týmu. Společně mají velký podíl na vedení Neftěchimiku ve Východní konferenci.

Kolář, který zamířil do KHL společně s Koukalem po dlouholetém působení na východě Čech, si v dosavadních šesti zápasech připsal čtyři body za gól a tři asistence. V pondělí ale nestrávil na ledě ani dvě minuty. Nižněkamsk zatím prohrál jediný zápas, navíc v prodloužení, a bodově je na tom stejně jako vedoucí tým Západní konference Lev Praha.

Časová osa: Kontinentální liga