Strakův gól nasměroval v KHL hokejisty Jekatěrinburgu k vítězství

Moskva

Branka Josefa Straky a asistence Kamila Piroše pomohly hokejistům Jekatěrinburgu k vítězství 4:3 nad Chanty-Mansijskem. Straka v utkání Kontinentální ligy otevřel skóre v 11. minutě, Piroš pak v dalším průběhu první třetiny přihrál na druhý gól domácího Avtomobilistu.

Josef Straka (vlevo) v dresu Kazaně v utkání Kontinentální ligy proti Dynamu Moskva

Na ledě Ufy si premiéru v dresu Magnitogorsku odbyly hvězdné posily z NHL Jevgenij Malkin a Sergej Gončar. Oba hráči si připsali po bodu za asistenci, přičemž ta Malkinova v 60. minutě pomohla hostům k bodu, Ufa ale nakonec zvítězila 4:3 v prodloužení.

První zápas za moskevské Dynamo má za sebou také Alexandr Ovečkin a i on v něm zaznamenal gólovou asistenci. Ruský tým porazil Dinamo Minsk vysoko 7:2, úvodní třetinu přitom prohrál 0:1 a vyrovnal až díky gólu českého obránce Filipa Nováka, který v 23. minutě využil přesilovku.

Ještě bez útočníka Pavla Dacjuka z Detroitu a brankáře Ilji Bryzgalova z Philadelphie nastoupil CSKA Moskva proti Barysu Astana a prohrál 1:3.