Lev - Omsk 3:1Lev vládne KHL! Ke skalpu Omsku pomohli i Voráček s Hudlerem

13. Klepiš 1 : 0
18. Nestěrov 1 : 1
48. Novotný 2 : 1
60. Klepiš 3 : 1

Lev vládne Kontinentální hokejové lize! Svěřenci kouče Josefa Jandače si ve svém sedmém zápase připsali už šestou výhru, když v Holešovicích před zraky více než devíti tisíců fanoušků porazili Avangard Omsk 3:1 a se ziskem sedmnácti bodů se usadil na čele soutěže. K výhře nad sibiřským celkem pomohly i zámořské posily Jiří Hudler s Jakubem Voráčkem, který si připsal asistenci.

Útočník Jiří Novotný (vlevo) střílí po přihrávce Jakuba Voráčka druhý gól pražského Lva v duelu proti Omsku.

V sestavě českého týmu se již objevili Jiří Hudler s Jakubem Voráčkem, jejichž transferkarty byly vyřízeny až během čtvrtka. A právě nové akvizice ze zámoří o sobě dávaly v úvodu vědět. Z Voráčkova důrazu těžil zakončující Novotný, Hudler pak připravil ideální palebnou pozici Klepišovi. Neuspěli však stejně jako záhy Hossa, jehož vychytal Rämö.

Až na začátku třinácté minuty zavezl Klepiš puk do útočného pásma a nenápadnou střelou z levého křídla na bližší tyč překvapil finského gólmana. Pražanům mohlo být ještě lépe, jenže Surový při úniku v oslabení zamířil mimo. Omsk se do zakončení dostával jen výjimečně, po jednom z nich se však prosadil Nestěrov a bylo srovnáno.

Popova Pöpperle vychytal

Po změně stran sibiřský celek hru i zásluhou mnoha přesilovek srovnal a byl nebezpečnější. V polovině základní hrací doby byl blízko obratu Popov, Pöpperle se ale proti jeho ráně z mezikruží vytáhl a Lva podržel. Hned nato si Pražané vybrali i porci štěstí, když ve skrumáži před brankou pálil mimo Ljamin.

Od třetí třetiny už to byl zase Lev, kdo dominoval a bavil více než 9 tisíc přítomných fanoušků, což je domácí rekord pražského klubu. Christensen nejprve pláchl v oslabení, nemířil však přesně. Hossa pak ve středním pásmu obral o puk Popova, tváří v tvář mu ovšem vystavil stopku gólman Rämö.

Jenže napotřetí už to vyšlo! Voráček při přečíslení dvou na jednoho potáhl kotouč, před brankou jej předložil Novotnému a kapitán vrátil Lvu vedení. S blížícím se závěrem Omsk znovu přidal, domácí obraně zatápěl, jenže Pöpperle několik ošemetných závarů ustál. Na poslední minutu zůstal na lavičce i Rämö, náskok si ale už Lev vzít nenechal. Zvlášť když devatenáct vteřin před koncem trefil odkrytou klec Klepiš.

Kontinentální hokejová liga:
HC Lev Praha - Avangard Omsk 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a asistence: 13. Klepiš, 48. Novotný (Voráček), 60. Klepiš (Hossa, Vrána) - 18. Nestěrov. Rozhodčí: Gusev, Komarov - Gorděnko, Tomilov. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 9033.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Sersen, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Picard - Klepiš, Vrána, Hudler - Voráček, Christensen, Novotný - Bartečko, Karamnov, T. Rachůnek - Surový, Mikúš, Hossa. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Omsk: Rämö - Bělov, Salmela, Škoula, Pivcakin, Ljamin, Pujacs - Pěrežogin, Popov, Záborský - Ivanov, D. Sjomin, Pjanov - Nestěrov, Taratuchin, Pěrvušin - Orlov, Žerebcov, Mozer. Trenéři: Petri Matikainen a Santeri Heiskanen.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52