Čeljabinsk - Lev 5:2Lev po debaklu s Magnitogorskem prohrál i v Čeljabinsku

Napravit dojem ze čtvrtečního zápasu s Magnitogorskem, ve kterém utrpěli debakl 1:6, se hokejistům pražského Lva v sobotním duelu Kontinentální ligy na ledě Traktoru Čeljabinsk nepovedlo. Svěřenci kouče Josefa Jandače sice v utkání dvakrát vedli, od stavu 2:2 ale stříleli góly již jen domácí, kteří nakonec slaví vítězství 5:2. Sérii tří zápasů venku zakončí Lev v pondělí v Jekatěrinburgu, kde se bude snažit vylepšit celkovou bilanci sedmi výher a čtyř porážek.

Lev nastoupil už s uzdraveným útočníkem Bartečkem, naopak chyběli bek Hunkes a forvard Hudler. Pražané byli v úvodu aktivnější a v páté minutě po Surového přihrávce zpoza branky otevřel skóre Řepík, který se radoval ve svém sedmém zápase v sezoně z premiérové branky. Při Cingelově vyloučení nevyužil šanci na vyrovnání při úniku Kuzněcov, ale v polovině úvodní části už vyrovnal Panov.

Za 55 vteřin opět vedl Lev, když po kombinaci Novotného a Oystricka zakončoval do odkryté branky Christensen. Kanadský útočník měl ještě další možnost, následně na druhé straně po akci Kuzněcova s Bulisem zahrozil Čistov. V 17. minutě už po chybné rozehrávce Pöpperleho skóroval Andrej Kosticyn, posila Traktoru z Nashvillu. Vrátit hostům vedení mohl Sersen.

Úvod druhého dějství byl ve znamení souboje hráčů Čeljabinsku s gólmanem Pöpperlem. Ten pokryl šanci Kuzněcova, po faulu Sersena na Panova chytil i Antipovovi trestné střílení a neuspěli ani osamocený Čistov a v úniku Bulis. Za Lva zahrozil ve 27. minutě Vrána.

Na konci druhé třetiny hosté nevyužili 92 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem a navíc se Traktor v pokračujícím oslabení dostal do vedení. Suglobov uvolnil po návratu z trestné lavice Antipova, který poprvé dostal vítěze základní části minulého ročníku KHL do vedení.

Na začátku závěrečné části se domácí ubránili v oslabení a v 50. minutě pojistil náskok po samostatném úniku Jakucenja. Pöpperle pak zlikvidoval další šanci Kuzněcova, ale v 55. minutě jej už překonal v přesilovce pěti proti třem Bulis. Gólman Lva pak ještě pokryl další únik talentovaného Kuzněcova.

"První dvě třetiny jsme odehráli výborně. Nevyšla nám přesilovka pět na tři a hned potom jsme dostali gól do šatny na 2:3. Ve třetím dějství jsme riskovali a snažili se vyrovnat. Pramenilo z toho ale mnoho chyb, které soupeř potrestal," citovaly oficiální stránky Lva trenéra Jandače.

Kvapil rozhodl v nájezdech o vítězství hokejistů Dynama Moskva

Český útočník Marek Kvapil rozhodl v Kontinentální hokejové lize o vítězství Dynama Moskva 4:3 v samostatných nájezdech nad Ufou. Mistr světa z roku 2010 se navíc trefil už v základní hrací době a zaznamenal první gól v sezoně.

Ufa rozehrála zápas lépe, na ledě držitelů Gagarinova poháru se dostala díky dvěma slepeným gólům ve 12. minutě do vedení 2:0. Ještě do první přestávky však vstřelil v přesilovce kontaktní branku český obránce Filip Novák a v druhém dějství vyrovnal Denis Kokarev.

Obrat skóre dokonal ve 45. minutě v početní výhodě Kvapil a zdálo se, že si Dynamo po dvou zápasech připíše plný bodový zisk. Do prodloužení a následných nájezdů však poslal utkání vyrovnáním na 3:3 obránce Ufy Miroslav Blaťák.

V penaltovém rozstřelu dvakrát neuspěla hvězda Dynama Alexandr Ovečkin. Poprvé nepřekonal gólmana ani Kvapil, při druhém pokusu v páté sérii se ale už nemýlil a rozhodl o druhé výhře za sebou v rozstřelu pro moskevský tým.

Kontinentální hokejová liga
Čeljabinsk - Lev Praha 5:2on-line
Branky: 10. Panov, 16. Kosticyn, 40. Antipov, 50. Jakucenja, 55. Bulis  - 5. Řepík, 11. Christensen.
Omsk - Chabarovsk 4:1 (za hosty Petružálek 0+1)
Barys Astana - Novokuzněck 1:5
Chanty-Mansijsk - Novosibirsk 2:3 po sam. nájezdech
Jekatěrinburg - CSKA Moskva 0:3
Magnitogorsk - Slovan Bratislava 3:2
Dynamo Moskva - Ufa 4:3 po sam. nájezdech (Kvapil 1+0 a rozhodující sam. nájezd, Novák 1+0 - Blaťák 1+0)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52