Chabarovsk - Čeljabinsk 2:1Amur vstal z mrtvých a ukončil v KHL sérii porážek

Ačkoli nejproduktivní hráč Chabarovsku Jakub Petružálek neskóroval, vstali hokejisté Amuru z mrtvých a po sérii čtyř porážek zvítězili v sobotu nad zatím vedoucím týmem Kontinentální hokejové ligy Čeljabinskem 2:1.

Útočník Chabarovsku Jakub Petružálek (vpravo).

Chabarovsk vykročil za vítězstvím dvěma rychlými góly, které dali v 5. a 8. minutě Dmitrij Tarasov a Mika Pyörälä. Domácí přestříleli soupeře 44:26, gólmana Alexeje Murygina připravil o čisté konto až v 50. minutě Stanislav Čistov. V dresu Čeljabinsku vyšel bodově naprázdno Jan Bulis.

Jeho tým mohli sesadit z čela KHL hokejisté Jaroslavle, kteří však po šesti výhrách v řadě podlehli doma Omsku 2:5. Na druhém místě v lize je vystřídal Novosibirsk, který prodloužil trápení Jekatěrinburgu, nad nímž zvítězil 3:2. Jekatěrinburg s českými útočníky Josefem Strakou a Kamilem Pirošem prohrál posedmé za sebou a je s pouhými sedmi body z jedenácti zápasů v KHL beznadějně poslední.