Lev - Petrohrad 3:4Potřetí už Lev náskok Petrohradu nesmazal a favoritovi těsně podlehl

58. Tarasenko 3 : 4

Dvakrát dokázali smazat náskok soupeře, napotřetí se jim to už ale nepodařilo. Hokejisté pražského Lva podlehli v libeňské O2 areně v duelu Kontinentální ligy Petrohradu s hvězdným Iljou Kovalčukem v sestavě 3:4. Svěřenci kouče Josefa Jandače doplatili především na prospanou úvodní třetinu, kterou prohráli o dvě branky. Ve zbytku duelu už sice s favoritem sehráli vyrovnanou partii, alespoň na bod to však nestačilo.

Hokejisté Petrohradu se radují ze vstřelení rozhodující branky do sítě pražského Lva. Vpravo Jurij Alexandrov, vedle něj Ilja Kovalčuk.

Už s posilami do obrany Zdenem Chárou, Martinem Škoulou a Jakubem Krejčíkem vyrukoval pražský Lev na hvězdami nabitý Petrohrad. Posledně jmenovaný by však na úvod duelu nejraději co nejrychleji zapomněl. Právě po chybě nové akvizice ze Slavie se kotouče zmocnil Burdasov a po 170 vteřinách hry poslal hosty do vedení. A to hned posléze mohl Říhův tým jít do dvougólového trháku, jenže Tarasenko na Pöpperleho nevyzrál.

Lev se poprvé připomněl až v deváté minutě zásluhou obránce Juraje Mikúše, byl to však jen ojedinělý záblesk. V polovině první třetiny se při přesilovce šikovně protáhl do útočného pásma vnuk sovětské trenérské legendy Tichonov a střelou na lapačku zvýšil na 2:0. Šlo o logické vyústění obrazu na ledě, neboť Petrohrad svého soka převyšoval takřka ve všem.

Lev srovnal během 74 sekund

Po změně stran však Lev přece jen zabral. Nejprve sice při něm stálo štěstí, když Burdasovův pokus skončil na vnější tyči, pak už ale přišly dvě trefy v rozmezí 74 vteřin. Nejprve si Hossa po Plekancově vzoru objel branku, aby puk zasunul u druhé tyče, o minutu později pak Němec vyslal na branku poměrně slabou střelu, protože ale byla tečována, máchla Bobrovského lapačka naprázdno a bylo srovnáno.

Jenže o tři a půl minuty později hosté znovu vedli, Něprjajevovou pobídkou od zadního mantinelu totiž Fjodorov nepohrdnul. Na počátku třetího dějství Lev přečkal hru v oslabení a po Klepišově návratu na led byl blízko vyrovnání, jenže dorážku útočníka Juraje Mikúše zastavila pravá tyč.

Domácí si první přesilovku měli možnost zahrát až na konci 44. minuty, v gól ji ale přetavit nejenže nedokázali, navíc během ní kvůli zranění zamířil předčasně do kabin Jakub Voráček. V 53. minutě však většina z takřka třinácti tisícovek přítomných fanoušků mohla zvednout ruce nad hlavu, po pasu Vrány zpoza branky našel Klepiš skulinku u bližší tyče Bobrovského svatyně.

Tarasenko trefil Petrohradu tři body

Z další akce se mohl Lev vůbec poprvé v zápase dostat do vedení, Hossa ale jen vyprášil betony ruského gólmana. Místo toho tak přišel zákonitý trest. Tarasenko si vybruslil od zadního mantinelu a po otočce vrátil Petrohradu vedení. Naději na poslání zápasu do prodloužení dalo Pražanům Průchovo vyloučení, ani přes odvolání gólmana Pöpperleho už ovšem kýžená trefa nepřišla.

Kontinentální hokejová liga:
Lev Praha - SKA Petrohrad 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Hossa (Řepík), 28. Němec (Voráček), 53. Klepiš (Vrána, Krejčík) - 3. Burdasov, 10. Tichonov (Kovalčuk, Dallman), 33. F. Fjodorov (Něprjajev, Burdasov), 58. Tarasenko. Rozhodčí: Bělov, Kuseljov - Gordenko, Narfjonov. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 12 787.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Chára, Krejčík - Klepiš, Mikúš, Bartečko - Voráček, Christensen, Novotný - Řepík, Surový, Hossa - Cingel, Karamnov, Vrána. Trenér: Josef Jandač.
Petrohrad: Bobrovskij - Alexandrov, Dallman, Čudinov, Kalinin, Semjonov, Grebeškov, Seprikin - Tarasenko, Tichonov, Kovalčuk - Průcha, Martensson, Thoresen - Makarov, Kučerjavenko, Klimenko - Burdasov, Něprjajev, F. Fjodorov. Trenér: Miloš Říha.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52