Někteří hokejisté si zjednávají respekt nejenom svým hokejovým uměním, ale také surovostí. Mezi takové patří bezesporu Jevgenij Arťuchin. Hráč oblékající dres Petrohradu, který trénuje český kouč Miloš Říha, se znovu „předvedl“ v zápase proti CSKA Moskva.

Arťuchinův zákrok na PerssonaVideo: khl.ru

Ve třetí třetině za stavu 3:2 pro Petrohrad naskočil u střídačky CSKA na Niklase Perssona z domácího celku, vytrčil pravý loket a svého soupeře udeřil do tváře tak, že se mu spustila krev.

Arťuchin dostal trest na pět minut plus do konce utkání. Zápas Petrohrad dotáhl do vítězného konce (4:2), hattrickem se blýskl kanonýr Ilja Kovalčuk.

Arťuchina si čeští fanoušci pamatují velmi dobře. Na mistrovství světa v Německu v roce 2010 sestřelil české hráče Karla Rachůnka a Milana Michálka.