Kazaň - Lev 4:2Lev inkasoval v Kazani rozhodující gól sedmnáct vteřin před koncem

14. Chára 0 : 1
26. Pesonen 1 : 1
34. Kapanen 2 : 1
55. Klepiš 2 : 2
60. Ljukojanov 3 : 2
60. Abdulin 4 : 2

Hokejisté Lva Praha prohráli na ledě Bars Kazaně 2:4. Rozhodující branku přitom vstřelil sedmnáct vteřin před koncem třetí třetiny domácí Ljukojanov. Pražané prohráli třetí zápas v řadě, v následujících třech duelech se navíc svěřenci Josefa Jandače představí jako hostující tým.

Michal Řepík z pražského Lva (vpravo) bojuje o puk s Maximem Solovjovem z Dynama Moskva. Ilustrační foto.

Kazaň nastoupila i s čerstvou posilou na dobu výluky v NHL bekem Alexejem Jemelinem z Montrealu. V úvodu byl aktivnější Lev a do první šance se dostal Řepík. Pöpperleho vzápětí ohrozil po průniku po pravé straně Petrov. Pražané forčekovali a ve 14. minutě šli do vedení, když Mikúš odvedl práci v brankovišti a Chára dotlačil v závaru puk za Barulinova záda.

V druhém dějství nejdříve prověřil Barulina při přečíslení Novotný, po protiútoku se Pöpperle vyznamenal po akci Petrova i dorážce Těreščenka. Vzápětí už ale Kazaň vyrovnala - gólman Lva ještě vyrazil pokus osamoceného Immonena, ale na Pesonenovu dorážku už nestačil.

V polovině druhé třetiny klub z Tatarstánu odolal tlaku první formace Pražanů. Pak hrál Lev po špatném střídání domácích přesilovku a po Novotného přihrávce nevyužil velkou možnost Hossa. Kazaň naopak dokázala ve 34. minutě po Svobodově vyloučení početní výhodu zužitkovat. Nikulinovo nahození vyrazil Pöpperle před Kapanena, který bekhendem otočil stav.

Lev se dlouho marně snažil odpovědět, nepomohla mu k tomu v závěrečné části ani přesilovka při Medveděvově vyloučení. Velkou šanci pak v 55. minutě neproměnil bek Škoula, ale vzápětí překvapil zpoza branky Barulina Klepiš, který se o výstroj gólmana Kazaně trefil k pravé tyči.

Přesto Lev po domácích prohrách s Petrohradem a Dynamem Moskva vyšel potřetí za sebou bodově naprázdno. Rána Kornějeva od modré čáry k levé tyči totiž Pöpperlemu propadla, český gólman se ještě snažil puk přikrýt lapačkou, ale Lukojanov jej dorazil za brankovou čáru. Trefa ale byla připsána Kornějevovi. Výsledek ještě dovršil při power play do prázdné branky Abdullin.

Kontinentální hokejová liga
Ak Bars Kazaň - Lev Praha 4:2on-line
Branky: 26. Pesonen, 34. Kapanen, 60. Ljukojanov, 60. Abdulin. - 14. Chára, 55. Klepiš.
Další výsledky
Omsk - Dinamo Riga 4:2
Barys Astana - Spartak Moskva 5:1
Čeljabinsk - Atlant Mytišči 4:2
Magnitogorsk - Jaroslavl 2:3 po sam. nájezdech
Ufa - Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájezdech
Jekatěrinburg - Petrohrad 5:6 (za domácí Straka, Piroš oba 1+0)
Viťaz Čechov - Doněck 0:1.
Nižněkamsk - CSKA Moskva 4:5 v prodl. (za domácí Koukal 1+0)
Dynamo Moskva - Novokuzněck 3:2 (za domácí Kvapil 0+1)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52