Lev - CSKA 2:3Krize Lva nebere konce! Nováček KHL opět nestačil na CSKA a padl už posedmé v řadě

25. Marčenko 0 : 1
32. Grabovskij 0 : 2
47. Surový 1 : 2
47. Radulov 1 : 3
59. Surový 2 : 3

Mizérie hokejistů pražského Lva se prohlubuje, nováček Kontinentální ligy padl už posedmé v řadě! Svěřenci kouče Josefa Jandače podruhé během necelého týdne nestačili na moskevské CSKA, kterému tentokrát v pražské O2 areně podehli těsně 2:3. Lev dokázal ve třetí části dvakrát snížit na rozdíl jediné trefy, vyrovnat se mu ale nepodařilo.

Jaroslav Svoboda z pražského Lva zkouší ohrozit Rastislava Staňu v brance CSKA Moskva, vzadu obránce Andrej Sergejev

CSKA začal ve velkém stylu a už po minutě hry mohl jít do vedení. Před Pöpperlem zůstal zcela osamocený Bělorus Grabovskij, který si gólmana domácích poslal k ledu, pak ale trefil jen zvednutý beton. To Lev se rozjížděl pomaleji, pak ale byl nebezpečnější. Jenže Slovák Staňa prokázal, proč ovládá většinu brankářských statistik NHL. Dvakrát si na něm vylámal zuby Bartečko, neuspěl ani Sekáč.

V závěru první třetiny znovu přebral iniciativu moskevský tým. Nejprve Pöpperle reflexivně vyrazil pokus Mäenpääho z mezikruží, pak měl zase Lev štěstí, že se po obrovském závaru před brankou zmocnil puku jeden z domácích obránců namísto Alexandra Radulova.

Ve 25. minutě se po Kondratěvově nahození odrazil kotouč k Marčenkovi, který zamířil přesně mezi Pöpperleho betony. Lev vzápětí potvrdil, že hrát přesilovku je pro něj spíš trestem než výhodu. A to ještě mohl být rád, že po návratu Igora Radulova neinkasoval. Ten totiž pohlednou zadovkou našel svého mladšího bratra, Pöpperle ale odolal.

Naděje Lva na zvrat trvala jen osmnáct vteřin

Ne však na dlouho. CSKA domácím předvedl, jak efektivně naložit s hrou v početní výhodě a Grabovskij zvyšoval na 2:0. Lev se trápil, před Staňu se dostával jen výjimečně, a když už se mu to tak jako Klepišovi v úvodu třetího dějství povedlo, nechával slovenského gólmana vynikávat.

Ve 43. minutě vypálil po rychlém protiútoku Christensen, puk zůstal ležet v brankovišti kdesi pod Staňou a hostujícím obráncem a sudí se radši jel poradit s kolegou u videa. Když se pak vrátil na led, rozpažil, a tak se skóre neměnilo.

O čtyři minuty později se Lev kontaktní trefy přece jen dočkal, když v končící přesilovce chytře tečoval Chárovo nahození Surový. Jenže naděje na zvrat vydržela domácím jen osmnáct vteřin. Alexandr Radulov našel pasem od levého mantinelu na brankovišti operujícího bratra Igora, který vrátil moskevskému celku dvoubrankové vedení.

Surový znovu snížil, vyrovnat se ale Lvu nepodařilo

Tři a půl minuty před třetí sirénou si trenér Jandač vyžádal oddechový čas, po kterém zůstal Pöpperle na střídačce a Lev zkusil hru v šesti hráčích v poli. Záhy navíc vyfasoval Alexandr Radulov menší trest, a tak se CSKA musel bránit jen ve čtyřech. V čase 58:10 snížil na 2:3 svým druhým gólem Mikúš a bylo zaděláno na drama.

Hned vzápětí mohl definitivně rozhodnout Grabovskij, trestné střílení ale neproměnil. I přesto ale CSKA už těsný náskok udržel.

Kontinentální hokejová liga:
Lev Praha - CSKA Moskva 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Surový (Chára, Vrána), 59. Surový (Mikúš) - 25. Marčenko (Kondratěv), 32. Grabovskij (Rjasenskij, Dacjuk), 47. I. Radulov (A. Radulov, Grigorenko). Rozhodčí: Bělov, Kulakov - Birin, Medvěděv. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 12 731.
Lev: Pöpperle - Němec, Škoula, Porseland, Chára, Hunkes, Sersen, Krejčík - Birner, Jar. Svoboda, Bartečko - Klepiš, Vrána, Hossa - Christensen, Mikúš, Surový - Řepík, Novotný, Sekáč. Trenér: Josef Jandač.
CSKA: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Mäenpää, Denisov, Kondratěv, Marčenko, Gimajev, Sergejev - A. Radulov, Grigorenko, I. Radulov - Žarkov, Dacjuk, Grabovskij - Zubov, Barbašov, Persson - Sprukts, Kyrgyšev, Ljubimov. Trenér: Valerij Bragin.
Výsledky dalších čtvrtečních zápasů KHL:
Chabarovsk - Kazaň 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Petružálek 0+2)
Novosibirsk - Ufa 0:2
Doněck - Čeljabinsk 3:2 po sam. nájezdech.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52