Slovan - Novokuzněck 2:4Slovan prohrál třetí utkání v řadě, doma nestačil na Novokuzněck

Bratislava

Slovan Bratislava prohrál v Kontinentální hokejové lize (KHL) další utkání, když doma podlehl Metallurgu Novokuzněck. Po dobrém úvodu domácí doplatili na slabší momenty ve druhé třetině a v závěru utkání hosté pečetili vítězství čtvrtým gólem do prázdné klece. Bratislavané pokračují v sérii domácích zápasů pondělním utkáním proti Chabarovsku.

Češi ve službách hokejového Slovanu Bratislava. Vlevo útočník Michal Vondrka, vedle něho kouč mužstva Rostislav Čada

Slovan začal velkým náporem, ale své šance neproměnil. Z ojedinělého protiútoku Robitaille ohrozil brankáře Januse. Domácí brankář se zaskvěl také při opakované střele obránce Kukľova a při další šanci Novokuzněcku ho zachránila tyč. Skóre otevřel na opačné straně domácí útočník Bližňák, který využil krásnou přihrávku Vondrky.

Novokuzněck ve druhé části hry během minuty otočil skóre ve svůj prospěch dvěma slepenými góly. Slovan dokázal rychle vyrovnat, když obránce Višňovský při přesilovce obešel několik hráčů soupeře a nahrál Vondrkovi, který se už nemýlil. Do šaten šla mužstva za vyrovnaného stavu.

V poslední části hry hráli hosté přesilovku, kterou však nevyužili. Při dalším signalizovaném vyloučení domácího hráče brankáře Januse překonal opět Robitaille. Slovan se vrhl do závěrečného náporu, ale k vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Naopak, několik vteřin před koncem trefil opuštěnou klec domácích Vyglazov.

Útočník Slovanu Mário Bližňák litoval několika výpadků. „Měli jsme výbornou první třetinu. Ve třetí třetině jsme dostali zbytečný gól na 2:3 a už se to vezlo," mrzelo Bližňáka.

"Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. Škoda, že se nám v první třetině nepodařilo vstřelit více branek. Ve třetí třetině bylo velmi důležité, kdo dá třetí gól. Bohužel se to podařilo soupeři. Jeho hra se ukázala efektivnější, proto si odváží tři body," říkal český kouč na střídačce Slovanu Rostislav Čada.

KHL:
Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzněck 2:4
Branky a nahrávky: 11.Bližňák (Vondrka, Višňovský), 26. Černych (Žafiarov, Megalinskij), 27. Robitaille ( Bumagin, Kagarlickij), 31. Vondrka (Višňovský), 47. Robittaile (Kagarlickij, Bumagin), 60. Vyglazov (Lazarev). Diváci: 10055 (vyprodáno).
Jaroslavl - Čerepovec 2:0
Nižněkamsk - Atlant Mytišči 6:5 v prodl. (za domácí Netík 0+1).

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52