Lev - Novokuzněck 2:3 PPOsmá prohra v řadě! Zmar Lva podtrhl proti Novokuzněcku Novotného vlastňák v prodloužení

5. Hossa 1 : 0
18. Chára 2 : 0
26. Jefimov 2 : 1
39. Robitaille 2 : 2
62. Metljuk 2 : 3

Ani dvoubrankový náskok hokejistům pražského Lva nestačil, nováček Kontinentální ligy v holešovické Tipsport areně podlehl Novokuzněcku 2:3 po prodloužení a na výhru čeká už osm zápasů. Lev už bez odvolaného kouče Josefa Jandače ještě na začátku druhé části vedl 2:0 a měl trestné střílení, to však Řepík neproměnil a ještě v téže třetině hosté srovnali. V prodloužení si pak bruslí vstřelil "vlastní gól" Novotný.

Zklamaný brankář týmu Lev Praha Tomáš Pöpperle poté, co inkasoval branku v prodloužení.

Utkání přitom pro Lva moc šťastně nezačalo. Už v první minutě totiž na trestnou lavici putovali Němec se Surovým a Metallurg hrál přesně minutu a půl dvojnásobnou přesilovku. Domácí se ale ubránili a v páté minutě šli z první své šance do vedení. Surový našel od pravého mantinelu Hossu, který zblízka překonal gólmana Sexsmithe.

Pražané sice svého soupeře výrazně nepřehrávali, v zakončení ale byli mimořádně efektivní. V osmnácté minutě vypálil při první přesilovce Lva od modré Chára a zvýšil na 2:0. A to mohlo být domácím ještě veseleji, Řepík ale v trestném střílení na gólmana Lazušina, který po druhém obdrženém gólu nahradil v brance Novokuzněcku Sexsmithe, nevyzrál.

Řepík neproměnil trestné střílení a Lev o náskok přišel

Místo pohodlného tříbrankové náskoku naopak přišla kontaktní trefa ruského celku, když Jefimov z mezikruží zamířil přesně nad levý Pöpperleho beton. Lva však inkasovaná trefa nepřibrzdila, jeho útoky ale končily na jistě chytajícím Lazušinovi.

Necelé dvě minuty před druhou sirénou se při přesilové hře zmocnil puku před brankou Lva Robitaille a srovnal na 2:2. Bezprostředně po následném vhazování ve středovém kruhu už holešovická Tipsport arena oslavovala znovu nabyté vedení, sudí po poradě s kolegou u videa však následně rozpažil, protože puk brankovou čáru nepřešel.

Ve třetí třetině byl sice Lev aktivnější, rozhodujícího gólu ale nedosáhl, a tak se šlo do prodloužení. Na jeho začátku dostal Klepiš za faul vysokou holí trest 2+2 minuty, a tak se domácí bránili jen ve třech. Aktuální herní rozpoložení Lva ilustroval Novotný, který si nešťastně kopl bruslí puk do vlastní branky a Novokuzněck získal bod navíc.

Lva nyní ve středu čeká doma Chabarovsk, o den později pak Novosibirsk. Do jednoho z těchto zápasů už zasáhne gólman Jakub Štěpánek, posila z Petrohradu. V sobotu pak holešovická hala uvidí prestižní souboj s bratislavským Slovanem.

Kontinentální hokejová liga:
HC Lev Praha - Metallurg Novokuzněck 2:3 po prodl.(2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Hossa (Surový), 18. Chára (Němec, Vrána) - 26. Jefimov (Mereskin, Lazarev), 39. Robitaille (Metljuk, Kagarlickij), 62. Metljuk. Rozhodčí: Dějev, Karabanov - Michajevič, Něstěrov. Vyloučení: 7:1. Využití: 1:2. Diváci: 5012.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Oystrick, Krejčík, Chára, Hunkes, Sersen - Klepiš, Vrána, Christensen - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Novotný, Bartečko - Birner, J. Svoboda, Sekáč. Trenéři: Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Novokuzněck: Sexsmith (18. Lazušin) - Megalinskij, Metljuk, Kuklev, Romanov, Sopel, Arzamascev, Kapotov, Grišin - Islamov, Robitaille, Kagarlickij - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Žafjarov, Černych, Vyglazov - Nazarov, Turukin, Simon. Trenér: Anatolij Jemelin.
Další pondělní zápasy KHL:
Čeljabinsk - Čechov 3:4 po sam. náj. (za domácí Bulis 1+0)
Jekatěrinburg - Čerepovec 1:2
Magnitogorsk - Dinamo Minsk 7:2 (za hosty Pivko 0+1)
Ufa - Nižnij Novgorod 3:2 (za domácí Rolinek 0+1)
Kazaň - Atlant Mytišči 3:1
Nižněkamsk - Jaroslavl 1:2 po sam. náj. (za domácí Netík 1+0)
Petrohrad - Spartak Moskva 4:1
Dynamo Moskva - Riga 3:1 (za domácí Kvapil 1+0, Novák 0+1)
Slovan Bratislava - Chabarovsk 4:2 (za domácí Vondrka 0+2).

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52