Slovan - Chabarovsk 4:2Slovan získal v KHL důležité tři body po vítězství nad Chabarovskem

Bratislava

Hokejisté Slovanu Bratislava dokázali v KHL přerušit sérii tří porážek a v utkání proti Amuru Chabarovsk naplno bodovali. K dalšímu domácímu utkání nastoupí Slovan v úterý proti Novosibirsku. Už tuto sobotu odehraje Slovan důležité utkání v Praze proti domácímu Lvu.

Češi ve službách hokejového Slovanu Bratislava. Vlevo útočník Michal Vondrka, vedle něho kouč mužstva Rostislav Čada, v utkání KHL proti Ufě.

V brance domácích nastoupil poprvé Branislav Konrád, který loni přivedl Slovan ke slovenskému titulu. Trenér Rostislav Čada nechal po dlouhé sérii oddychovat prvního brankáře Jaroslava Januse. Slovan začal náporem, který byl umocněný rychlou přesilovkou. V početní převaze branka nepadla, když brankář Amuru zachránil před Šatanem. Domácí však měli další šance a nakonec se prosadil obránce Sekera, který vsítil svůj první gól v Kontinentální hokejové lize (KHL). Tentýž hráč využil další přesilovku. Slovan vedl 2:0 a vzápětí po góle Ölveckého byl rozdíl tříbrankový.

Druhá část hry zastihla domácí v útlumu a stačily dvě přesilovky, aby se Chabarovsk dotáhl na rozdíl jednoho gólu. Slovan se dostal do tlaku až v závěru třetiny, ale kýžený gólový efekt to už nepřineslo.

V poslední třetině vzrušila diváky pěstní výměna mezi Šťastným a Buturlinem. Převaha domácího hráče v tomto souboji jakoby předznamenala konečné vítězství Slovanu v utkání. Rozhodl gól Miklíka necelé dvě minuty před koncem. Hostům nepomohla ani minutová hra bez brankáře a Slovan už důležité vítězství udržel.

Střelec dvou gólů Andrej Sekera vyjádřil spokojenost s vítězstvím. „První třetinu jsme hráli dobře. Ve druhé jsme zapomněli hrát hokej. Ve třetí jsme opět začali hrát a skončilo to našim vítězstvím. Tyto body jsou pro nás velmi důležité," řekl obránce Slovanu.

Hannu Jortikka (Amur Chabarovsk): „Začali jsme moc špatně. Ve druhé třetině jsme začali hrát naši hru. O všem rozhodl gól v poslední části hry."

Rostislav Čada (Slovan Bratislava): „První třetinu jsme odehráli ve velmi dobrém tempu. Ve druhé třetině jsme díky nedostatečné koncentraci udělali dva fauly a umožnili jsme návrat soupeře do utkání. V poslední třetině díky velké bojovnosti a nasazení jsme ubránili jednobrankový rozdíl a o všem rozhodl čtvrtý gól."

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52