Rubriky:

Kontinentální liga

VIDEO: V NHL uznávaný gólman Rinne vyrobil kiks, ze kterého už se Minsk nevzpamatoval

1. listopadu 2012 07:48 - Magnitogorsk

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Tohle přísloví možná napadlo hokejového gólmana Nashvillu Pekku Rinneho, který během výluky pomáhá v Kontinentální lize Dinamu Minsk. Za obrovskou hrubici finského brankáře zaplatil běloruský celek inkasovaným gólem, který vyrovnaný zápas zlomil na stranu Metallurgu. Ten si nakonec připsal pohodlnou výhru 7:2.

Nešťastný moment Rinneho přišel na začátku třetí třetiny. Finský brankář, který v sobotu oslaví třicátiny, chtěl svým spoluhráčů pomoct při rozehrávce, a tak se do rohu kluzišti vydal za vyhozeným pukem. Poslat kotouč po mantinelu se mu ale ne a ne povést, čehož využil dojíždějící Enver Lisin. Útočník Magnitogorsku si objel prázdnou branku a pohodlně zvýšil na 2:0.

Minsk, za nějž do zápasu nastoupili i Češi Krajíček, Irgl a Pivko, laciný gól rozhodil, do konce třetiny inkasoval ještě dvakrát a nakonec musel skousnout debakl 2:7.

Rinne je přitom v NHL považován za jednoho z nejlepších brankářů. V posledních dvou sezónách byl pokaždé nominován na Vezinovu trofej udílenou nejlepšímu gólmanovi soutěže. Před rokem přesně v den svých devětadvacátých narozenin s ním Nashville podepsal nový sedmiletý kontrakt, který mu zaručuje 49 miliónů dolarů.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..