Rubriky:

Kontinentální liga

Více než dva Češi v jednom zahraničním týmu? To nedělá dobrotu, říká opora Amuru Petružálek

1. listopadu 2012 08:45 - Praha

Nejproduktivnější český hokejista letošního ročníku Kontinentální ligy Jakub Petružálek moc důvodů k radosti ve středu večer neměl. Jeho Chabarovsk podlehl na ledě pražského Lva 2:5 a připsal si tak šestou porážku z posledních sedmi duelů. K bodovému zisku nepomohl hostům ani litvínovský odchovanec, který si do statistik připsal asistenci u gólu Osipova. Jediný Čech v kádru Amuru byl z výsledku smutný, své zklamání brzy po zápase "rozdýchával" na rotopedu.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Jakube, v barvách Chabarovsku jste nastoupil k duelu KHL na rodné české půdě. Měl pro vás hodně zvláštní příchuť? 

Já nerad hraji takové zápasy. Je kolem nich spousta zařizování. Každý vás prosí o lístky, nemůžete se na utkání úplně soustředit. Každý vás chce vidět, což samozřejmě potěší. Jsem rád, že se dostanu do Čech, že se dostanu z toho stereotypu. Určitě to vyčistí hlavu, pomůže to. Teď bude reprezentační pauza. Mám radost, že na ní jedu a vyčistím si hlavu ještě víc.

Kolik příznivců jste nakonec v hledišti měl? 
Nechal jsem tady patnáct lístků jen pro rodinu a nejbližší. Doufám, že se na mě nikdo nebude zlobit. Dnes bylo v ochozech málo lidí, takže byly dostupné. Kdybych měl shánět vstupenky pro každého kamaráda, tak nebudu dělat nic jiného. Nesoustředil bych se pak na zápas a přípravu.

Jak hodnotíte šedesátiminutovou bitvu se Lvem?
Škoda, že nebyla lepší atmosféra, ale jinak to byl dobrý zápas. My jsme v první třetině nehráli moc dobře. Ve třetí jsme udělali nějaké chyby. Nehrajeme organizovaně, ale já jsem si zápas užil.

Roptyloval vás fakt, že hrajete v Čechách? Na tribunách jste měl své nejbližší...
Když zápas začne, tak mi to je už jedno. Snažím se soustředit na svůj výkon. Udělat maximum pro to, abychom vyhráli. V Praze jsem měl extra motivaci předvést se před lidmi a porazit Lva, protože oni prohráli osm zápasů. Dneska nepředvedli nic světoborného. Dařilo se dvěma až třem hráčům, zbytek se trochu hledal. Asi je také na ně velký "pressure", ale dnes zvítězili, hráli líp.

Používáte hodně anglických slov. V týmu jste jediným Čechem. Mluvíte také někdy rodnou řečí?
Jsem zvyklý mluvit anglicky. Máme v kádru tři kluky z Finska a pro mě je teď jednodušší mluvit anglicky nebo rusky. Česky moc nemluvím, jen když hovořím s rodiči a přítelkyní.

Čeština vám tedy v Chabarovsku neschází?
Nerad hraju v zahraničním klubu, kde je víc jak jeden dva Češi. Nedělá to dobrotu. Když se mužstvu nedaří, tak to začnou svalovat třeba na to, že se mluví v kabině česky nebo slovensky. Začnou se hledat chyby. Mně vyhovuje, když jsou v týmu maximálně dva Češi. Snažím se do toho týmu zapadnout.

Co jste říkal na výkon Zdena Cháry, který se dopustil některých chyb?
Je to tak. Nejlepší obránce v NHL, asi mu dělá problémy větší kluziště. Přece jen na tom menším hřišti má hrozně velké rozpětí. Tady vlastně udělal chybu, když ztratil puk ve středním pásmu a my pak dali druhý gól. Jinak je obrovskej, ale myslím si, že má problémy, když se okolo něj hodně bruslí a dávají se puky za něj. Nestíhá tolik s těmi menšími a rychlostními hráči.

Váš bývalý spoluhráč z Amuru Petr Vrána stál dnes na opačné straně barikády. Jaké bylo setkání s ním? Mluvili jste spolu před zápasem? 
Nemluvili, proběhlo jen takové lehké burcování během střetnutí. Bylo to trochu divné, protože jsem zvyklý hrát s ním v jedné lajně. Tolik střídání jsme proti sobě ale neměli.

Mrzí vás jeho odchod z Chabarovsku? 
Kdyby se hrálo 15 let s jedním hráčem, to by bylo úplně ideální. To však nikdy nejde, možná tak v NHL. Každý hráč je nahraditelný. V Amuru dostali za úkol Petra udržet, bohužel se to nepodařilo. Bylo by to samozřejmě příjemnější a jednodušší, protože jsme na sebe byli zvyklí a dělali hodně bodů.

Připomínal vám kouč v kabině před zápasem soupeřovu dlouhou šňůru porážek?
My máme trenéra, který na ostatní týmy vůbec nekouká. Jede pořád svojí taktiku, chce hrát jednoduchý, severský, přímočarý hokej. Osmizápasovou sérii porážek Lva, jeho slabiny...Ne, na to jsme se nezaměřovali. Ani mítink na toto téma před utkáním žádný nebyl.

Jak jste spokojený s letošní sezónou?
Spokojenější bych byl, kdyby se vedlo líp týmu. Letos panovala velká očekávání. V minulé sezóně jsme měli výhodu takovou, že týmy byly zvyklé jezdit do Chabarovsku pro tři body a nikdo nečekal, že na ně vyrukujeme s takovým stylem, jaký jsme praktikovali. Bohužel to nepředvádíme letos. Většinou každý zápas nám hrají jen dvě lajny, ta třetí a čtvrtá to nepodpoří. Je znát, když hrajete s mužstvem, kterému hrají všechny lajny a dodržuje systém celý zápas. To nás letos stojí výhry a body.

Do Prahy přicestovala skupina fanoušků Amuru, to byl váš kotel?
To jsou lidi, kteří žijí v Moskvě a jsou původem z Chabarovsku. Jezdí na většinu zápasů. Je příjemné vidět tam naše vlajky, trochu vás to povzbudí.

jsv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..