Lev - Novosibirsk 3:5Lev na výhru s Amurem nenavázal. Sibir zlomil český tým v posledních deseti minutách

60. Klepiš 3 : 5

V úterý sice zastavili osmizápasovou sérii porážek, další šňůra, tentokrát vítězná, ale pokračovat nebude. Hokejisté pražského Lva, za které poprvé nastoupil i brankář Jakub Štěpánek, sice v duelu Kontinentální ligy dokázali dvakrát smazat jednogólový náskok Novosibirsku, nakonec ale přesto podlehli soupeři 3:5. Nováčka soutěže čeká před reprezentační pauzou už jen jediný zápas, v sobotu přivítá bratislavský Slovan.

Alexej Kopejkin z Novosibirsku (vlevo) střílí gól brankáři pražského Lva Jakubu Štěpánkovi.

Po úvodním oťukávání zamířil na trestnou lavici domácí Řepík a hosté hráli první přesilovku. V ní se Nikulin zbavil parádní stahovačkou jednoho z obránců, předložil puk kapitánovi Krivonožkinovi, jenž odkrytou branku trefil a překonal tak Jakuba Štěpánka zažívajícího premiérový start v dresu Lva po příchodu z Petrohradu.

Jenže i Pražané hned svou první početní výhodu využili, v jedenácté minutě se po Chárově nahození nejrychleji v mele před brankou zorientoval Klepiš a bylo srovnáno. V úvodu druhé třetiny mohl skóre dokonce otočit Birner, vhodný moment k zamíření do zcela prázdné branky ale prováhal.

Místo toho šel do vedení opět Novosibirsk a znovu se skóre měnilo při přesilové hře. V ní domácí obrana nechala spoustu prostoru Zajcevovi, který z pravého kruhu zamířil přesně nad Štěpánkovu lapačku. O chvilku později se navíc sám na branku řítil Vorošilo, Štěpánek ale těsný stav udržel.

Potřetí už manko nesmazali

Na začátku třetí části Lev opět těžil z důrazu před brankovištěm, když Glassem vyražený kotouč vrátil do sítě Hossa a začínalo se opět od nuly. Domácí totiž vyrovnávací trefa nabudila a svého soupeře začali přehrávat. Pochopitelně přicházely i šance, jenže Vrána z ideální pozice zamířil těsně vedle levé tyče, střelu Němce zpoza hráče pak vychytal Glass.

Jenže v 51. minutě fauloval kapitán Novotný při ojedinělém úniku sibiřského celku Vorošilova a sudí nařídili trestné střílení. To faulovaný střelou pod Štěpánkovu vyrážečku proměnil a Lev musel opět dotahovat manko.

Napotřetí se mu to už ale nepodařilo. V 54. minutě navíc přidal čtvrtý gól hostů Enlund, o tři minuty později pak Kopejkin ukázkově "vykoupal" Štěpánka a Lev prohrával už 2:5. Tři a půl minuty před koncem zkusili domácí hru bez brankáře, dočkali se ale už jen Klepišova snížení na konečných 3:5.

Kontinentální hokejová liga:
HC Lev Praha - Sibir Novosibirsk 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 12. Klepiš (Němec, Chára), 43. Hossa (Surový, Škoula), 60. Klepiš (Vrána) - 7. Krivonožkin (Nikulin), 26. Zajcev (Nikitěnko), 51. Vorošilo z trestného střílení, 54. Enlund, 57. Kopejkin (Nikulin). Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Ramin, Misjur. Vyloučení: 9:8, navíc Gračjov 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 5461.
Lev Praha: Štěpánek - Němec, Oystrick, Porseland, Škoula, Chára, Krejčík, Mikuš - Klepiš, Vrána, Christensen - Hossa, Mikúš, Surový - Birner, J. Svoboda, Sekáč - Řepík, Novotný, Cingel. Trenéři: Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Novosibirsk: Glass - Zajcev, Kulda, Kudroč, Alexejev, Karavajev, Kutuzov - Enlund, Lehterä, Glazačev - Krivonožkin, Nikulin, Kopejkin - Sannikov, Malyšev, Vorošilo - Veličkin, Nikitěnko, Gračjov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52