Lev - Mytišči 4:2Sýkorovi domácí premiéra na střídačce Lva vyšla. Český tým zlomil odpor Atlantu ve třetí třetině

14. Voráček 1 : 0
29. Michnov 1 : 1
34. Hossa 2 : 1
42. Kolcov 2 : 2
45. Klepiš 3 : 2
48. O. Němec 4 : 2

Hokejisté pražského Lva porazili ve středečním utkání Kontinentální ligy doma Atlant Mytišči 4:2 a oplatili tak soupeři nedělní porážku 1:2. Pražský tým rozhodl o svém tříbodovém zisku ve třetí třetině, kdy se trefili Klepiš s Němcem. Hosté si připsali již devátou venkovní porážku v řadě.

Hokejisté Lva Praha se radují z branky do sítě Mytišči.

Lev začal velkým náporem. Krejčíkovo nahození málem překvapilo brankáře Galimova, vzápětí se ve velké šanci zjevil Hossa a skvělou pětiminutovku domácích završil Řepík, který z otočky mířil bekhendem mimo.

Český tým byl v první třetině aktivnější a Atlant hrozil jen sporadicky. Zajímavou možnost měl v přečíslení dva na jednoho Rybjakov, po přihrávce Lemťugova ale bránu přestřelil. Diváci v Tipsport Areně se těšili na ostrostřelce Nikolaje Žerděva a ten se v úvodní části předvedl jednou povedenou akcí, po které dorážel Gluchov. Pöpperle však byl pozorný.

Svěřenci trenéra Václava Sýkory se zaslouženého gólu dočkali ve 14. minutě. Voráček se dostal k odraženému puku a ranou bez přípravy vymetl horní kout Galimovovy klece. Domácí poté mohli zvýšit vedení. Klepiš a Řepík övšem na gólmana Mytišči nevyzráli.

Atlant střídal brankáře po úvodní třetině

Do druhé třetiny nastoupil do brány Atlantu místo Galimova Chudobin a hosté toužili po vyrovnání. A přání se jim splnilo. Michnov vypálil sice nepřesně, puk se ovšem odrazil od zadního mantinelu zpět před bránu a urostlý forvard se z opakované střely nemýlil.

Jenže Atlant nerozhodný stav dlouho neudržel. Lev měl k dispozici přesilovku, tu sice nevyužil, krátce poté ale Christensen naservíroval kotouč Hossovi a ten prostřelil Chudobina. Domácí mohli ještě do druhé přestávky skóre navýšit, obrovskou šanci ale spálil Němec a gólem neskončil ani Novotného pokus v samotném závěru.

Na začátku závěrečné třetiny tak trestali opět hosté. Přečíslení dva na jednoho dokončil pohotově Kolcov, ale Lev se přesto tříbodového zisku nakonec dočkal. Ve 45. minutě Klepiš v prostoru před brankovištěm vrátil Lvu vedení, které o tři minuty později navýšil tvrdou ranou od modré Němec.

Z úspěšné domácí premiéry se tak mohli těšit hlavní kouč Václav Sýkora a útočník Roman Červenka.

Kontinentální hokejová liga:
Lev Praha - Atlant Mytišči 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Voráček (Škoula), 34. Hossa (Christensen, Škoula), 45. Klepiš (Bartečko), 48. Němec (Mikuš, Surový) - 29. Michnov (Ozolinš), 42. Kolcov (Kablukov, Michnov). Rozhodčí: Komarov, Naumov - Pavlov, Čubykin. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4618.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Hunkes, Mikuš, Porsland - Voráček, Červenka, Novotný - Klepiš, Vrána, Bartečko - Hossa, Surový, Birner - Řepík, Christensen, T. Rachůnek. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Mytišči: Galimov (21. Chudobin) - Tjutin, Ozolinš, Kosmačov, Semjonov, Frögren, Rukavišnikov, Višněvskij - Žerděv, Kablukov, Stolberg - Michnov, Engqvist, Gluchov - Ševčenko, Točinskij, Kolcov - Lemťugov, Rybjakov, Bobrov. Trenér: Sergej Světlov.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52