Rubriky:

Kontinentální liga

Za odvolání kouče Říhy může možná i Kovalčuk, spekuluje ruský tisk

26. listopadu 2012 11:35 - Moskva

V nečekaném odvolání kouče hokejistů Petrohradu Miloše Říhy má možná prsty hvězda NHL Ilja Kovalčuk. Spekuluje o tom alespoň ruský tisk. Podle něj nelze jinak vysvětlit fakt, že vedení týmu dalo padáka českému trenérovi ve chvíli, kdy se jeho hráči pohybují na vítězné vlně a vrátili se do čela tabulky KHL.

 

Petr Horník, Právo

"Říhovo odvolání lze považovat za nejpodivnější událost v této sezóně KHL. Vždyť SKA nevykazuje žádné zjevné příznaky herní krize," poznamenal dnes list Kommersant. Odvolání by prý vypadalo daleko logičtěji po loňské sezóně, kdy favorizovaný tým skončil po drtivé porážce od Dynama Moskva (0:4) v semifinále. Tehdy ale trenér dostal šanci pokračovat.

"Říha odešel krásně - trenéra propustili po vítězství, které tým posunulo na první místo," napsal Sovětskij sport a podotýká, že "něco takového se v KHL ještě nestalo". Přesné příčiny trenérova odvolání neprozradil ani hlavní manažer klubu Alexej Kasatonov, i když prý rozhodnutí "dlouho zrálo", a tak se list domýšlí, že Říhovi nebylo odpuštěno loňské fiasko v semifinále.

Říha sice čelil kritice kvůli nespolehlivé obraně, ale přesto Petrohrad vede ligu. "Co by si ještě přáli?" diví se komentátor, podle kterého mužstvo předvádí "vyzrálou hru" a domovský stadion plní až po střechu. A tak se fanoušci sotva smíří s pádem "pana Miloše", potvrzujícího do poslední chvíle pověst "trenéra-dynamitu".

Bossům se prý nelíbila hra

I Sport-Express považuje za ironii osudu, že trenérovi ukázali dveře po vítězství a posunu do čela celé ligy. "Za co či kvůli komu se ukřivdilo extravagantnímu Čechovi?" ptá se deník a sám si odpovídá, že bossové klubu nebrali zřetel na postavení v tabulce, ale nelíbila se jim hra týmu, který má před sebou dosud nedostižný cíl vyhrát Gagarinův pohár. Ale Petrohrad, na rozdíl od Dynama či Avangardu Omsk, dosud nevykazuje stabilní výkony. I v zápasu s Čechovem opět nehrál jako tým a prohrával už 0:2, než se mu povedl návrat do hry. I vítězné utkání ukázalo, že tým trápí stejné problémy jako loni a na začátku sezony.

"Proč chybí spolehlivá hra v obraně? Proč Říha neustále mění útoky a ničí to, co sotva začíná nést ovoce? Proč trenér nedává šanci mladým talentům? Proč tým nemá spolehlivou jedničku? A konečně proč v posledních utkáních tolik chybuje Kovalčuk?" ptá se Sport-Express a všímá si hněvivé reakce útočníka New Jersey na trenérovo rozhodnutí jej vystřídat během přesilovky. A když se k tomu připočtou předchozí špatné momenty, hned je jasné, proč Říha byl propuštěn "ze samého vrcholu" tabulky základní části soutěže - dílčí úspěchy petrohradskému klubu nestačí.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..