Novosibirsk - Lev 2:1Lev začal trip porážkou v Novosibirsku

13. Glazačev 1 : 0
24. Lehterä 2 : 0
26. Hossa 2 : 1

Novosibirsk

Hokejisté Lva Praha prohráli ve středečním utkání Kontinentální ligy s domácím Novosibirskem 1:2. Pražany čekají ještě dva venkovní zápasy v řadě. V pátek se střetne v Novokuzněcku s Metallurgem a v neděli se utká s Chabarovskem.

Hokejisté Lva Praha v Novosibirsku neuspěli.

Lev se na Sibiři představil bez útočníka Červenky, do elitní formace se místo jedné z posil z NHL posunul Christensen. První třetina patřila domácím. Pozornost brankáře Pöpperleho, který dostal přednost před Štěpánkem, prověřili při vyloučení Surového Nikulin s Krivonožkinem, český gólman byl ale připraven.

Pražský tým se v útoku připomněl až v 11. minutě, Mikúšova střela ale skončila mimo. Skóre se poprvé změnilo o dvě minuty později, kdy Enlundovu akci zakončil dorážkou Glazačev. Vyrovnat mohl Hossa, ale dopadl stejně jako finské duo v dresu Novosibirsku Lehterä - Enlund v závěru první části.

Glass druhý gól neinkasoval

Dvojice Seveřanů se ale přece jen prosadila, v 24. minutě Lehterä chytře posunul puk mezi Pöpperleho betony. Druhá inkasovaná branka hráče Lva nabudila. Svěřenci trenéra Sýkory přidali, snížit mohl Klepiš, ale ujala se až Hossova střela v 26. minutě. Vyrovnat mohli Bartečko, Christensen i Novotný, dobře chytající Glass ale držel Sibiru těsný náskok.

Ve třetí části kanadského brankáře nedokázali překonat ani Bartečko nebo Voráček, při Porselandově vyloučení však hrozili i domácí. Žádný gól již ale nepadl, i když při Alexejevově trestu Chára a jeho spoluhráči ostřelovali Glasse ze všech pozic.

Vyrovnat se Lvu nepodařilo ani při závěrečné power play. Trenér Sýkora tak zaznamenal druhou porážku na střídačce Lva.

Koukal se blýskl hattrickem

Český útočník Petr Koukal z Nižněkamsku pomohl svým prvním hattrickem v KHL k vítězství 4:3 v Nižním Novgorodu. Na dva góly bývalému pardubickému kapitánovi přihrál krajan Tomáš Netík. Třicetiletý Koukal v předchozím utkání proti Spartaku Moskva ukončil desetizápasový střelecký půst , dnes na ledě Torpeda dvěma góly v druhé třetině otočil skóre z 1:2 na 3:2 pro svůj tým a v 49. minutě vstřelil vítěznou branku na 4:2. Domácí už poté dokázali jen snížit.

Po dnešním střeleckém představení má mistr světa z roku 2010 Koukal na kontě jedenáct gólů. Nejlepší český kanonýr v soutěži Jakub Petružálek z Chabarovsku se trefil čtrnáctkrát.

Hokejisté Petrohradu v prvním utkání po odvolání trenéra Miloše Říhy překvapivě prohráli 2:3 na ledě nováčka z Doněcku, který je mimo příčky pro play off. Nejlepší tým KHL převezme o víkendu Fin Jukka Jalonen.

Kontinentální hokejová liga:
Sibir Novosibirsk - Lev Praha 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Glazačev (Enlund, Lehterä), 24. Lehterä (Enlund) - 26. Hossa (Mikúš, Surový). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Odinš (Lot.) - Misjur, Raming (oba Rus.). Vyloučení: 5:4, navíc Alexejev (Novosibirsk) 10 min. Bez využití. Diváci: 4000 (vyprodáno).
Novosibirsk: Glass - Zajcev, Kutuzov, Kudroč, Kulda, Alexejev, Karavajev, Ignatovič - Enlund, Lehterä, Glazačev - Krivonožkin, A. Nikulin, Kopějkin - Sannikov, Malyšev, Vorošilo - Solodyžin, Nikitěnko, Drugov - Šumakov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Oystrick - Voráček, Christensen, Novotný - Klepiš, Vrána, Bartečko - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, V. Karamnov, T. Rachůnek. Trenér: Václav Sýkora.
Další středeční výsledky KHL:
Chabarovsk - Slovan Bratislava 3:0
Novokuzněck - CSKA Moskva 1:4
Nižnij Novgorod - Nižněkamsk 3:4 (za hosty Koukal 3+0, Netík 0+2)
Jaroslavl - Kazaň 2:3
Čerepovec - Čeljabinsk 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Bulis 0+1)
Atlant Mytišči - Ufa 2:0
Viťaz Čechov - Magnitogorsk 4:3 v prodl.
Dinamo Minsk - Jekatěrinburg 3:6 (za domácí Irgl a Pivko oba 0+1)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52