Novokuzněck - Lev 2:3Lev utnul v Novokuzněcku sérii proher na ledě soupeřů a posiluje pozici pro play-off

2. Bartečko 0 : 1
20. Hossa 0 : 2
33. Krejčík 0 : 3
36. Turukin 1 : 3
48. Metljuk 2 : 3

Hokejisté Lva Praha vyhráli třetí ze čtyř utkání a posilují svou pozici v osmičce pro play off v Západní konferenci KHL. Po třech prohrách venku za sebou konečně zabrali i na ledě soupeře: Novokuzněck přehráli 3:2. K úspěchu přispěly gólem slovenské posily Ľuboš Bartečko a Marcel Hossa, vítěznou trefu si připsal český reprezentační zadák Jakub Krejčík. Domácí mohutně stahovali tříbrankový náskok Sýkorova výběru, ale vyrovnat už nedokázali. Trip zakončí pražský nováček KHL v neděli v Chabarovsku.

Autor druhého gólu Lva Marcel Hossa se raduje se spoluhráčem Tomášem Surovým (ilustrační foto).

Pražané bez zraněných Červenky a Novotného začali aktivně a už po 61 vteřinách se radovali z vedení. Lazušin kryl Vránovu střelu i dorážku, ale následně už byl úspěšný Bartečko. Štěpánek musel krýt také několik nebezpečných pokusů Metallurgu, ale více hrozil Lev. V 15. minutě trefil Christensen v přesilovce horní tyč a 11 sekund před první pauzou Bartečko připravil gól pro Hossu.

V druhém dějství měl nejdříve šance Kagarlickij a tu největší neproměnil v 27. minutě, kdy při úniku nevyzrál na Štěpánka. Zvýšit náskok Lva mohl vzápětí Voráček, který netrefil puk, ale v 33. minutě se už prosadil obránce Krejčík. Mohl tak oslavit premiérovou trefu v KHL.

Christensen neproměnil trestné střílení

Štěpánka připravil o čisté konto v 36. minutě Turulin, Pražané ale byli nadále aktivní a dvě šance měl Christensen. Nejdříve zblízka nepřekonal Lazušina a vzápětí neproměnil asi trestné střílení.

Novokuzněck posílil své naděje na obrat v 48. minutě, kdy se trefil obránce Metljuk. Následně při Němcově vyloučení podržel Štěpánek svůj tým při šancích Bumagina a Kagarlického. Lev se ubránil i v dalším průběhu a oplatil soupeři měsíc starou domácí prohru 2:3 v prodloužení.

Sýkora: Štěpánek nás držel

"Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně a to se nám povedlo. Dali jsme rychlý gól. Z taktického hlediska jsme dodržovali, co jsme si řekli. Zvýšili jsme na 3:0, ale pak jsme začali hrát hokej na krásu. Propásli jsme další šance, že jsme nestříleli, a přišel trest," zhodnotil utkání trenér Sýkora.

Novokuzněck tak zápas zdramatizoval. "Dostali jsme na 1:3, neproměnili jsme trestné střílení a navíc jsme propásli pětiminutovou přesilovku. Dostali jsme druhý gól. Soupeř se zvednul, tlačil nás a díky Kubovi Štěpánkovi, který nás držel, jsme ty body nakonec uhráli. Výkon ve třetí třetině byl špatný," dodal Sýkora.

Kontinentální hokejová liga:
Metallurg Novokuzněck - HC Lev Praha 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Turukin (Nazarov), 48. Metljuk (Kagarlickij, Robitaille) - 2. Bartečko (Vrána), 20. Hossa (Bartečko), 33. Krejčík (Vrána). Rozhodčí: Gusev, Kadyrov - Parfjonov, Sysujev. Vyloučení: 2:4, navíc Černych (Novokuzněck) 5 min. a do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 5000.
Novokuzněck: Lazušin - Megalinskij, Metljuk, Ježov, Romanov, Sopel, Arzamascev, Grišin - Bumagin, Robitaille, Kagarlickij - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Žafjarov, Černych, Vyglazov - Šabunov, Turukin, Nazarov - Simon. Trenér: Anatolij Jemelin.
Lev Praha: Štěpánek - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Mikuš, Hunkes, Porseland - Klepiš, Vrána, Bartečko - Voráček, Christensen, T. Rachůnek - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Karamnov, Birner. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Další páteční zápasy KHL:
Chabarovsk - CSKA Moskva 1:2 (za domácí Petružálek 0+1)
Novosibirsk - Slovan Bratislava 1:2 (za hosty Vondrka 0+1)
Omsk - Barys Astana 3:2 v prodloužení
Nižnij Novgorod - Kazaň 3:1
Jaroslavl - Ufa 3:2 (za hosty Rolinek 0+1)
Čerepovec - Jekatěrinburg 5:0 (za domácí Čáslava 1+1)
Viťaz Čechov - Čeljabinsk 2:3 (za hosty Bulis 0+1)
Atlant Mytišči - Nižněkamsk 3:1
Spartak Moskva - Petrohrad 6:1
Dinamo Minsk - Magnitogorsk 4:3 po sam. nájezdech (rozodující sam. nájezd a 0+1 Irgl)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52