Hvězdný Ovečkin se blýskl prvním hattrickem v KHL. Zařídil výhru v Doněcku

Doněck

Ruská hokejová hvězda Alexandr Ovečkin naplno zazářila i v Kontinentální hokejové lize, kde nasázel svůj první hattrick. Útočník Washingtonu, jenž během výluky NHL nastupuje za Dynamo Moskva, rozhodl třemi góly o vítězství obhájců Gagarinova poháru v Doněcku 4:2. Jednu asistenci v dresu poraženého nováčka soutěže si připsal český útočník Václav Nedorost.

Alexander Ovečkin dal v KHL první hattrick.

Dynamo vedlo i díky dvěma trefám Ovečkina po první třetině 3:0, domácím se však povedlo snížit na rozdíl jednoho gólu. V 46. minutě se o to ve vlastním oslabení po Nedorostově přihrávce postaral Jevgenij Dadonov. Minutu před koncem se Donbass rozhodl pro hru bez brankáře a Ovečkin v čase 59:18 mohl snadno dovršit do prázdné klece hattrick.

Nejproduktivnější hráč Dynama si vylepšil bilanci v letošní sezoně na 12 branek a 15 asistencí. Moskevský tým si v čele KHL vypracoval už šestibodový náskok.