Lev - Nižněkamsk 2:3Lev stihl zachránit jen bod, mužstvo z Tatarstánu na pražském ledě vyhrálo

Pouze bod uhráli hokejisté pražského Lva v ligovém souboji s mužstvem z Tatarstánu. Nováček KHL dostal gólem 11 vteřin před koncem duel s Nižněkamskem do prodloužení, v něm ale dali vítěznou branku hosté.

Jakub Klepiš (vlevo) z týmu Lev Praha a Petr Koukal z Nižněkamsku.

Lev v druhém z předvánoční série tří domácích utkání musel hrát už po devatenácti sekundách v oslabení, když byl vyloučen Hunkes za hákování Netíka, jednoho ze dvou českých útočníků v nižněkamském dresu. Tím druhým je Koukal, s bilancí už 11+19 nejproduktivnější hráč Něftěchimiku.

Domácí si ale počínali v obraně pečlivě a v 8. minutě už vedli, když se před kanadským brankářem Daltonem prosadil Tomáš Rachůnek. Zvýšení měl vzápětí na hokejce Voráček, jeho záměr zasunout puk do branky hned po jejím objetí jen těsně nevyšel.

Ve 12. minutě ale mohlo být vyrovnáno, neboť Krejčík napřahoval na útočné modré k ráně, nicméně puk mu ještě před střelou stihnul vypíchnout Bělov. Sólo hostujícího obránce skončilo ale skvělým Pöpperleho zákrokem, včas zcvaknul betony.

Po Chárově chybě šli hosté v závěru do vedení

Nižněkamsk ale hodně zlepšil pohyb, postupně získával i střelecky navrch a kritická chvíle pro Lev nastala v polovině druhé části, kdy se na trestné lavici sešli Rachůnek s Hunkesem.

Domácí sice 43 vteřin ve třech proti pěti přečkali bez pohromy, jenže v pokračující přesilovce se gólově prosadil jeden z bratří Alševských, Stanislav. Další šance hostů pochytal ale výborný Pöpperle, který musel v základní hrací době předvést celkem 26 zásahů.

Oba celky jsou na tom v KHL prakticky stejně, neboť drží sedmou příčku své konference a hodně vyrovnané dění se odehrávalo i ve třetí třetině na ledě. Téměř šest tisíc diváků v hledišti pak zažilo nesmírně dramatický závěr. Nejprve přišla osudná Chárova ztráta kotouče při přesilovce Lva a Koukal vyslal do brejku Polygalova, který 110 vteřin před koncem ukázkově provedeným blafákem rozjásal hosty.

Alespoň bod zachránil Danielsson

Domácí vrhli vše do útoku, zkusili i power play a v šesti proti čtyřem přece jen dokázali 11 vteřin před vypršením času třetí třetiny srovnat skóre. Autorem gólu byla čerstvá švédská posila Danielsson, jenž zatím v dresu Lva září. V pátek proti Ufě měl bilanci 2+2, v neděli zachránil Lvu bodový zisk.

V nastavení se pražský klub dokázal ubránit při Christensenově vyloučení a vzápětí mohl ze sóla rozhodnout Tomáš Rachůnek, jenže nepřehodil ležícího Daltona. Nakonec ale platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Vítěznou branku hostí dal z protiútoku Chochrjakov. Už na Štědrý den od 13 hodin Lev hostí doma Kazaň.

Lev Praha - Něftěchimik Nižněkamsk 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 8. T. Rachůnek, 60. Danielsson - 30. S. Alševskij, 59. Polygalov, 63. Chochrjakov, hlavní rozhodčí Bulanov a Ravodin, vyloučení 6:6, využití 1:1, v oslabení 0:1, 5589 diváků.
Lev Praha: Pöpperle - Hunkes, Němec, Chára, Krejčík, Mikuš, Porseland, Oystrick - Danielsson, Christensen, Voráček - Bartečko, Vrána, Klepiš - Surový, J. Svoboda, Hossa - T. Rachůnek, Karamnov, Řepík.
Nižněkamsk: Dalton - Selujanov, Mamašev, Berezin, Plechanov , Bělov, Lukjančikov, Kozin, Grot - Polygalov, Koukal, Netík - Milovzorov, Cibák, Pestuško - J. Alševskij, Chochrjakov, S. Alševskij - Komarickij, Zjazov, Galimov.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52