Chabarovsk - Dynamo 1:3Ovečkin rozhodl o výhře Dynama nad Chabarovskem. Průcha zařídil výhru Petrohradu

Gól hvězdného útočníka Alexandra Ovečkina rozhodl o vítězství hokejistů Dynama Moskva 3:1 na ledě Chabarovsku, který utrpěl v KHL šestou porážku za sebou. Petružálek žádné body opět nezískal. Naproti tomu Petr Průcha vstřelil vítězný gól v zápase svého Petrohradu proti Novosibirsku. SKA tak zvítězil v pátém zápase za sebou pod vedením finského kouče Jukky Jalonena, jenž převzal tým po nečekaném listopadovém odvolání Miloše Říhy.

Alexandru Ovečkinovi se v poslední době daří.

Petrohrad nasměroval za úspěchem už v 54. sekundě Nor Patrick Thoresen, druhý gól vstřelil Průcha v 8. minutě. Český útočník se trefil téměř po měsíci a zaznamenal sedmou branku v sezoně. Domácí Sibir už v závěru jen korigoval.

Nový rekord nejen v historii KHL, ale i celé ruské ligy, stanovili hokejisté moskevského Spartaku. Jejich série bez vstřelené branky se natáhla na 317 minut a dvě sekundy, až v závěru třetí třetiny zápasu s Barysem Astana ji dnes v přesilovce ukončil Michail Juňkov po přihrávce českého obránce Jakuba Nakládala. Moskevský tým nakonec doma podlehl 1:2 po samostatných nájezdech a v den 66. výročí založení klubu prohrál pošesté za sebou.

Spartak předtím naposledy skóroval 3. prosince v Magnitogorsku, kde podlehl 4:7, následně čtyřikrát prohrál s nulou. Předchozí rekord držel Nižněkamsk, který v lize nedokázal vstřelit branku 296 minut a šest vteřin.

Ovečkin, jenž vypomáhá obhájcům Gagarinova poháru při výluce NHL, zvýšil v 37. minutě ve hře čtyři na čtyři na 2:0. Kanonýr Washingtonu skóroval ve čtvrtém utkání v řadě a celkem v těchto zápasech nasbíral sedm bodů. Svému týmu pomohl vyhrát šest z posledních sedmi duelů.

Dynamo, které vedlo od 15. minuty díky trestnému střílení Konstantina Kasjančuka, přidalo další gól v úvodu poslední třetiny. Mladý brankář moskevského celku Alexandr Šaryčenkov přišel o první čisté konto v KHL až šest sekund před sirénou, kdy ho překonal Nikita Gusev.

V dresu Chabarovsku vyšel potřetí za sebou bodově naprázdno nejproduktivnější Čech v soutěži Jakub Petružálek.

Kontinentální hokejová liga
Chabarovsk - Dynamo Moskva 1:3
Novosibirsk - Petrohrad 1:2 (za hosty Průcha 1+0)
CSKA Moskva - Ufa 4:1
Atlant Mytišči - Jekatěrinburg 2:6
Jaroslavl - Magnitogorsk 1:5
Nižnij Novgorod - Čeljabinsk 3:1
Spartak Moskva - Barys Astana 1:2 SN (za domácí Nakládal 0+1)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52