Lev - Kazaň 0:2Lev na Štědrý den neoslnil. Kazaň si v Praze s přehledem došla pro vítězství

11. Darzinš 0 : 1
12. Pesonen 0 : 2

Hokejistům Lva Praha se premiérový zápas na Štědrý den vůbec nevydařil. Pražský celek si v Kontinentální lize připsal druhou porážku během necelých 24 hodin, když v pondělí nestačil na Kazaň a prohrál 0:2. Jasno o výsledku bylo už v první třetině, nedisciplinovaný Lev svému soupeři nabídl dvakrát přesilovou hru pět na tři a zkušený ruský tým své šance využil. Domácí poté vyrovnali hru, mnoho šancí si však nevytvořili.

Janne Pesonen z Kazaně střílí gól Jakubovi Štěpánkovi ze Lva.

Svěřenci trenéra Václava Sýkory prohrou s Kazaní zakončili sérii tří zápasů na vlastním ledě ve čtyřech dnech. V pátek Lev zaznamenal vysokou výhru 6:1 nad Ufou, v neděli pak podlehl 2:3 v prodloužení Nižněkamsku. Další duel čeká pražský celek za čtyři dny v Moskvě proti tamnímu Dynamu.

"Utkání jsme bohužel začali v podobném duchu, v jakém jsme skončili s Nižněkamskem. Nedokázali jsme přepnout na vyšší výkon, abychom dokázali konkurovat týmu jako je Kazaň," řekl po utkání kouč Václav Sýkora.

Kazaň od začátku působila odpočatějším dojmem a hned v úvodu ohrozila brankáře Jakuba Štěpánka několika střelami. Domácí se poprvé osmělili šancí Nicklase Danielssona, jehož rána jen těsně minula pravý horní roh hostující branky.

V desáté minutě ale hráči Lva po chybě na modré nabídli hostům přesilovou hru pěti proti třem, kterou hosté přesnou ranou Darzinše zužitkovali. Po necelé minutě navíc Pražané inkasovali podruhé, tentokrát Jarkko Immonen našel u tyčky zcela volného Janneho Pesonena a ten poslal puk za bezmocného Štěpánka. Právě nedisciplinovanost byla podle Sýkory hlavní příčinou porážky. "Působili jsme ospalým dojmem. Hodně faulovali a dvakrát nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku, čehož dokázal využít," poznamenal.

Lev narážel na bezchybnou obranu Kazaně

Do druhé třetiny vstoupili domácí mnohem aktivněji a zatlačili soupeře do obranného pásma. Velkého závaru však nedokázal využít Tomáš Surový, ani Jakub Voráček. Další šanci po individuální akci Marcela Hossy měl Bartečko, jeho střela však zamířila vysoko nad branku.

"Za druhou třetinu bych chtěl klukům poděkovat, protože jsme byli rovnocenným soupeřem hostujícímu týmu. Měli jsme tam několik výborných šancí, bohužel jsme z nich nedokázali vytěžit ani snížení," uvedl Sýkora.

Pražané poté i nadále tlačili, naráželi však na pozornou obranu hostů v čele s bezchybným brankářem Emilem Garipovem. Kazaň se závěrečném dějství zaměřila na bránění dvoubrankového náskoku a hráče Lva do šancí nepouštěla. Do ojedinělé příležitosti se dostal Danielsson, z prostoru mezi kruhy ale nemířil přesně. "V obraně jsme hráli dobře a speciální pochvala patří našemu mladému brankáři, který byl opravdu vynikající," přidal hostující kouč Valerij Bělov.

Kontinentální hokejová liga:
HC Lev Praha - Ak Bars Kazaň 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Darzinš (Nikulin, Morozov) 12. Pesonen (Immonen, Medveděv). Rozhodčí: Zacharov, Karabanov - Birin, Šeljanin. Vyloučení: 6:7 Využití: 0:2 Diváci: 4231.
Lev Praha: Štěpánek - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Oystrick - Voráček, Christensen, Danielsson - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Surový, Bartečko - Řepík, Karamnov, J. Svoboda. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Kazaň: Garipov - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medveděv, Panin, Jemelin, Chomickij, Sokolov - Morozov, Kapanen, Darzinš - Obuchov, Immonen, Pesonen - K. Petrov, Těreščenko, Lukojanov - Golubjov, Bodrov, Abdullin. Trenér: Valerij Bělov.
Dinamo Riga - Chanty-Mansijsk 1:3 (za hosty Trončinský 0+1)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52