Lev - Čeljabinsk 6:2Lev Praha nejprve prohospodařil náskok. Pak ale Traktror zničil

60. Cipulis 6 : 2

Hokejisté Lva Praha porazili na domácím ledě favorizovaný tým Traktoru Čeljabinsk vysoko 6:2 a na sedmém místě Západní konference zvýšili svůj náskok na devátý Doněck na pět bodů. Svěřenci trenéra Václava Sýkory nejprve prohospodařili vedení 2:0, ve třetí třetině ale jasně dominovali a čtyřmi góly rozhodli o výhře. Dvěma zásahy se blýskl Petr Vrána. Po pauze pro víkendové Utkání hvězd KHL čeká Lev v úterý v O2 areně prestižní duel proti Slovanu Bratislava.

Hokejisté pražského Lva se radují z branky proti Čeljabinsku.

Čeljabinsk se musel obejít bez běloruské hvězdy Andreje Kosticyna, který dostal od KHL disciplinární trest na dva zápasy, i finského útočníka Kontioly. Lev byl od začátku aktivnější a zaměstnával gólmana Garnetta. Za Traktor zahrozil ve čtvrté minutě český útočník Bulis, který minul branku.

Na druhé straně Garnett ještě kryl Klepišovu ránu, ale v polovině úvodní části kapituloval. Po Řepíkově přihrávce se trefil z levého kruhu do levého horního rohu Cingel a připsal si premiérovou branku v KHL.

Lev udával tempo hry a zvýšit mohl Christensen. V 15. minutě už se Pražané radovali, když Surový zpoza branky přihrál před brankoviště Karamnovovi a ruský útočník si také připsal první trefu za Lva.

Domácí mohli v druhé části pojistit vedení, ale nejdříve trefil tyč v 25. minutě Rachůnek a vzápětí pomohla konstrukce branky Traktoru i po tečovaného střele Porselanda. Na Garnettovi pak ztroskotal Christensen. Když se Lvu nepodařilo uniknout na 3:0, udeřil bleskově Čeljabinsk.

Při Mikušově trestu našel Čistov před brankou Bulise, který umístil puk nad levé rameno Pöpperleho. Za 61 vteřin v závěru před brankou v souboji Kuzněcov plácnul do puku a ten se odrazil obloučkem za záda gólmana Lva. Odpovědět mohli Cipulis a Hossa, ale jejich šance Garnett pokryl.

V úvodu závěrečné části nejdříve zakončoval v dobré pozici Bulis, ale opětovného vedení se dočkali domácí. Vrána na dlouhou hůl zpracoval Klepišovu přihrávku na modré čáře a únik zakončil nad Garnettovu vyrážečku.

Pak Lev nevyužil svou jedinou přesilovku v utkání, ale následně definitivně rozhodl. Nejdříve se ve 49. minutě trefil po Oystrickově přihrávce Danielsson a za dvě minuty zakončil kombinaci druhého útoku bekhendem mezi Garnettovy betony Vrána. Výsledek ještě dovršil 28 sekund před koncem Cipulis.

Petrohrad s Kovalčukem si pojistil vedení v KHL

Hokejisté Petrohradu si pojistili vedení v Kontinentální lize vítězstvím 4:2 na ledě Ufy. Úvodními dvěma góly k výhře přispěl norský útočník Patrick Thoresen.

Za Petrohrad ještě nastoupil Ilja Kovalčuk, jenž si připsal asistenci u vítězné branky Kevina Dallmana. Nejproduktivnější hráč SKA si prodlužuje pobyt v Rusku před odletem do zámoří před chystaným opožděným startem NHL. Útočník New Jersey se chystá nastoupit ještě ve víkendovém Utkání hvězd KHL.

Čtyřmi góly se blýskl švédský útočník Jonas Andersson z Atlantu Mytišči, který zvítězil nad Čechovem 7:3. Mistrovské Dynamo Moskva ještě bez nové posily Jakuba Petružálka prohrálo 2:5 v Nižněkamsku, v jehož dresu si připsal jednu asistenci Tomáš Netík.

HC Lev Praha - Traktor Čeljabinsk 6:2 (2:0, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 10. Cingel (Řepík, Němec), 15. Karamnov (Surový, Němec), 41. Vrána (Klepiš, T. Rachůnek), 49. Danielsson (Oystrick, Cipulis), 52. Vrána (Klepiš, T. Rachůnek), 60. Cipulis (Danielsson) - 31. Bulis (Čistov, Jakucenja), 32. Kuzněcov (Popov). Rozhodčí: Anisimov, Olenin - Sivov, Šeljanin. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 4071.
Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Němec, Krejčík, Mikuš, Porseland, Oystrick, Hunkes - Danielsson, Christensen, Novotný - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Karamnov, Surový - Řepík, Cingel, Cipulis. Trenér: Václav Sýkora.
Čeljabinsk: Garnett - Razin, Bělov, Šinin, Katičev, Rjabykin, Quint, Vasilčenko, Nestěrov - Jakucenja, Bulis, Čistov - Antipov, Dugin, Panov - Ničuškin, Kuzněcov, Glinkin - Lemťjugov, Popov, Karpov. Trenér: Valerij Bělousov.
Ufa - Petrohrad 2:4
Jaroslavl - Čerepovec 1:3
Nižněkamsk - Dynamo Moskva 5:2 (za domácí Netík 0+1)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52