Lev - Slovan 3:4Rychlý gól Lvu nepomohl, bratislavskému Slovanu podlehl i potřetí v sezóně

40. Rachůnek 3 : 4

Hokejisté pražského Lva prohráli v úterním utkání Kontinentální ligy před vlastním publikem se Slovanem Bratislava 3:4. Svěřenci trenéra Václava Sýkory se tak ani ve třetím vzájemném duelu této sezóny nedočkali proti slovenskému týmu vítězství. Do vysočanské O2 areny zavítala výborná návštěva 15 543 fanoušků, divácký rekord ovšem nepadl. Maximem soutěže tak stále zůstává souboj Lva s Dynamem Moskva, který loni v říjnu vidělo 16 317 diváků.

Útočník Slovanu Bratislava Mário Bližnák (druhý zprava) překonal brankáře Lva Jakuba Štěpánka. Zleva přihlížejí Aleksandrs Niživijs a Jiří Hunkes.

Lev, který poprvé nasadil do zápasu nové posily Gyngeho, Lepistöho a Niživijse, vstoupil do česko-slovenského derby výborným způsobem. Již po pár sekundách vyzval Gynge krásnou přihrávkou zpoza brány ke skórování Danielssona, který zblízka o kousek přestřelil. Vzápětí už ale příznivci domácího celku jásali, když Klepiš z dorážky překonal bezmocného Januse.

Slovan obrátil skóre

Jenže domácí se z vedení dlouho neradovali. Bakoš se nejprve z úhlu ještě zastřeloval, na konci 6. minuty však pěknou ranou do horního růžku nedal brankáři Štěpánkovi šanci. Bratislavský tým, který měl v hledišti vydatnou podporu svých příznivců, tato trefa hodně povzbudila. Neuběhly ani dvě minuty, Daňo vypálil, jeho projektil ještě český gólman stačil vyrazit, puk se ale dostal na hůl Ölveckého, který obrátil stav.

Slovan bez Višňovského a zdravotně indisponovaného Vondrky byl nadále při chuti, pokračoval v nápaditých akcích a ve 13. minutě mohl skórovat Bartovič. Přízemní střelu bývalého libereckého křídelníka ale Štěpánek zlikvidoval. Třetího zásahu se přesto hosté nakonec dočkali. Miklík vypálil, Štěpánkovi propadl kotouč za jeho záda a Bližňák ho z brankové čáry dopravil do sítě.

Zkraje prostřední dvacetiminutovky si velkou příležitost vypracoval Bakoš, který předvedl efektní stahovačku, Štěpánek se ovšem vyznamenal. Slovan se dočkal čtvrtého gólu až ve 24. minutě, kdy Sersenovu dělovku od modré tečoval Kytnár. Zdálo se, že hosté míří v klidu za tříbodovým ziskem zvlášť, když další obrovskou možnost spálili o chvíli později Ölvecký s Bakošem. Jenže Lev nesložil zbraně a ve 27. minutě zkorigoval stav. Klepiš svou druhou brankou v zápase snížil na 2:4.

Rachůnek vstřelil gól do šatny

Od této chvíle se hrál ve vysočanské aréně hokej nahoru dolů s příležitostmi na obou stranách. Lev výrazně ožil a Janus se měl co ohánět. Lepistö, Danielsson ani Němec však na slovenského brankáře nevyzráli. Na druhé straně zase z brejku orazítkoval Miklík tyč Štěpánkovy klece.

Důležitý moment přišel těsně před druhou přestávkou, když Tomáš Rachůnek vstřelil soupeři gól do šatny a přiblížil svůj celek na rozdíl jediné branky.

Lev se vyrovnání nedočkal

V závěrečné části se Lev snažil o vyrovnání. V bouřlivé kulise ovšem Slovan držel těsný náskok. Ten mohl ještě navýšit Kudrna, skvěle ho ale ustrážil Lepistö.

V samotném závěru to Lev zkusil ještě bez brankáře, ani v šesti si ale prodloužení nevynutil. Slovan tak zvýšil odstup od českého celku v tabulce Západní konference na šest bodů.

Kontinentální hokejová liga
Lev Praha - Slovan Bratislava 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky: 1. Klepiš (Nakládal), 27. Klepiš (Nakládal), 40. T. Rachůnek (Klepiš, Lepistö) - 6. Bakoš (Miklík), 8. Ölvecký (Daňo), 15. Bližňák (Miklík, Ďatelinka), 24. Kytnár (Sersen, Kukumberg). Rozhodčí: Bulanov, Sergejev - Birin, Medveděv (všichni Rus.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 15 543.
Lev Praha: Štěpánek - Němec, Lepistö, Nakládal, Krejčík, Oystrick, Mikuš, Hunkes - Gynge, Novotný, Danielsson - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Niživijs, Karamnov, Hossa - Cipulis, Cingel (41. Řepík), Surový. Trenér: Václav Sýkora.
Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Švarný - Miklík, Bližňák, Bakoš - Bartovič, Lipiansky, Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Kudrna - Daňo, Ölvecký, T. Mikúš. Trenér: Rostislav Čada.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52