Petružálek první zápas s Dynamem vyhrál, i díky Kvapilovi

Moskva

I díky gólu a přihrávce Marka Kvapila prožil další český útočník Jakub Petružálek vítěznou premiéru v dresu Dynama Moskva. Po přestupu z Chabarovsku dnes účastník víkendového Utkání hvězd Kontinentální hokejové ligy mohl slavit s novým týmem výhru 3:1 na ledě městského rivala Spartaku.

Hokejista Dynama Moskva Marek Kvapil

Petružálek, který je po Jakubu Klepišovi ze Lva Praha druhým nejproduktivnějším Čechem v soutěži, se při své premiéře v barvách obhájců titulu neprosadil. Dařilo se Kvapilovi, který v 25. minutě v přesilovce otevřel skóre a v úvodu třetí třetiny přihrál na vítězný gól Maximu Solovjovovi. V předchozích devíti zápasech přitom Kvapil nebodoval.

Spartak pak snížil v 55. minutě zásluhou Jaroslava Obšuta. Domácí v závěru odvolali z branky Jána Lašáka a Denis Kokarev střelou do prázdné klece zpečetil vítězství Dynama. Úřadující šampioni se přiblížili na rozdíl čtyř bodů lídrovi Západní konference Petrohradu, který však odehrál o zápas méně.