Omsk - Lev 4:0Lev zahájil sérii zápasů na kluzištích soupeřů porážkou v Omsku. Finského brankáře Rämöho nepřekonal

7. Frolov 1 : 0
41. Pěrežogin 2 : 0
50. Mozer 3 : 0
58. Záborský 4 : 0

Omsk/Praha

Hokejisté pražského Lva prohráli v pátečním utkání Kontinentální ligy na ledě vedoucího celku Východní konference Avangardu Omsk 0:4. Sibiřský tým definitivně zlomil odpor soupeře ve třetí třetině, kdy třikrát skóroval. Svěřenci trenéra Václava Sýkory nenašli během zápasu recept na brankáře Rämöho a počtvrté v sezóně vyšli střelecky naprázdno.

Trenér hokejistů Lva Praha Václav Sýkora.

Pražský tým se na Sibiři představil v brance s Pöpperlem, který hned v úvodu potvrdil stejně jako jeho finský protějšek, že je dobře připraven. Do první větší šance se dostal Lev zásluhou Karamnova, finský gólman ale jeho příležitost v 6. minutě zlikvidoval.

Vzápětí se Avangard dostal do vedení, když skóre otevřel Frolov, jenž potrestal chybu v rozehrávce hostů. Pražané se snažili vyrovnat, kapitán Novotný však Rämöho v 17. minutě překonat nedokázal. Lev byl v první i druhé třetině střelecky aktivnější, narážel ovšem na finskou zeď v brance Omsku.

Avangard rozhodl ve třetí třetině

Vyrovnat mohl Cipulis nebo Řepík, ale neuspěli stejně jako Krejčík. Obrana Omsku vše přestála a na začátku třetí třetiny překonal Pöpperleho bekhendovou střelou Pěrežogin, který tak přiblížil Avangard k výhře. V přesilovce poté zkoušel připravit brankářskou hvězdu domácích o čisté konto Němec, gól ovšem nedal.

Produktivita domácích byla mnohem lepší, což v 50. minutě potvrdil Mozer. Čtyři minuty před koncem se trenér Sýkora rozhodl při hře čtyři na čtyři riskovat bez brankáře, následně navíc hrál Lev přesilovku. Snížit se mu ale nepodařilo, naopak Záborský vstřelil do opuštěné klece čtvrtou branku. Závěr duelu poznamenala další vyloučení. Po skončení střetnutí se na ledě strhla i šarvátka, na výhře domácích to ale nic nezměnilo.

Nováček KHL se nyní přesune do Astany, kde v neděli od 12 hodin nastoupí proti Barysu. O dva dny později pak završí venkovní trip duelem na hřišti Chanty-Mansijsk (14).

Kontinentální hokejová liga:
Avangard Omsk - Lev Praha 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Frolov (D. Sjomin), 41. Pěrežogin (Frolov), 50. Mozer (Piganovič), 58. Záborský (Pujacs, Frolov). Rozhodčí: Zacharov, Kulakov - Otmachov, Koposov. Vyloučení: 6:4, navíc Lepistö, Hunkes (oba Lev) oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7230.
Omsk: Rämö - Pujacs, Salmela, Bělov, Valentěnko, Pivcakin, Piganovič, Kalašnikov - Pěrežogin, D. Sjomin, Frolov - Volkov, Kuparinen, Záborský - Kalinin, Kurjanov, Ivanov - Nestěrov, Taratuchin, Pěrvušin - Mozer. Trenér: Petri Matikainen.
Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Krejčík, Němec, Lepistö, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Porseland - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Řepík, Novotný, Gynge - Hossa, Karamnov, Surový - Cipulis, Cingel, Birner. Trenér: Václav Sýkora.
Další páteční zápasy KHL:
Barys Astana - CSKA Moskva 1:8
Chanty-Mansijsk - Slovan Bratislava 3:1 (za domácí Trončinský 0+1)
Spartak Moskva - Jaroslavl 5:2
Doněck - Atlant Mytišči 3:0 (Kašpar 0+1)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52