Lev - Čerepovec 5:4Hokejisté Lva prohrávali o tři góly, proti Čerepovci nakonec vydřeli výhru

48. Birner 5 : 4

Hokejisté Lva Praha prohrávali na vlastním ledě s ruským Čerepovcem o tři góly, přesto dokázali zápas Kontinentální ligy otočit, vybojovat tři body po vítězství 5:4 a zachovat naději na účast v play-off. Vítěznou branku vstřelil ve 48. minutě Birner. Tři body za dva góly a asistenci u vítězného gólu si připsal Řepík. V dalším utkání je ve středu čeká opět doma Čechov.

Hokejisté Lva se radují z gólu proti Čerepovci.

Domácí bez svého nejproduktivnějšího hráče Klepiše začali svižně a záhy po zahajovacím buly rozezvučel kapitán Novotný tyčku. Na druhé straně odpověděl Šipačov, ale Štěpánka, jenž dostal tentokrát přednost před Pöpperlem, nepřekonal. V 10. minutě však Pražanům ujel ve vlastním oslabení Ketov a poslal Severstal do vedení.

O chvilku později musel na trestnou lavici Sekáč a byl to opět Ketov, kdo přidal z mezikruží druhý gól ruského celku, ačkoliv mu rána nesedla. Otřesený Lev se vzápětí znovu provinil proti pravidlům a devět vteřin před návratem vyloučeného Porselanda zvýšil náskok Čerepovce na 3:0 Berdnikov.

Do druhé části nastoupili domácí jako vyměnění. Brzy si vynutili přesilovku a Novotný od kruhu pro vhazování poslal nekompromisně kotouč za Košečkina. Úspěšný střelec měl ve 25. minutě další velkou šanci, tentokrát však ani nadvakrát gól nedal. Stejně dopadl i Birner po pěkné nahrávce od Řepíka. V polovině duelu minul na druhé straně v obrovské příležitosti před Štěpánkem osamocený Ketov.

Řepík snížil v přesilovce

Lev zvýšil obrátky a několikrát při rovnovážném počtu hráčů zamkl hosty v jejich obranném pásmu. Ve 36. minutě nápor vygradoval gólem Gyngeho, jehož fantasticky našel po útočném výletu zadák Lepistö. Elán domácích ale zchladil už 22 sekund poté Šipačov, jenž faulován v úniku dostal podle videorozhodčího puk za brankovou čáru a nemusel tak ani předvést své umění při trestném střílení. Řepík ovšem stihl v přesilovce ještě snížit.

Pražané, kteří v průběhu druhého dějství zcela opanovali dění na ledě, byli velmi aktivní i ve třetí třetině, což vyústilo v další přesilovku. Řepík při ní hodně dlouho držel kotouč, ale nakonec místo rozehrávky napřahujícím spoluhráčům sám střelou zápěstím zakončil a vyrovnal.

Ve 48. minutě Lvi velký obrat dokonali - výborně hrající Řepík odstavil od puku v rohu kluziště soupeře, ihned narýsoval přihrávku najíždějícímu Birnerovi a ten při střele vkleče do odkryté branky nezaváhal. Pražané poté bedlivě střežili těžce vydobyté vedení a povedlo se jim to i při závěrečné power play Čerepovce.

Hráči ukázali charakter, těšilo Sýkoru

Kouč vítězů Václav Sýkora připustil, že pro Lva to byl vzhledem k boji o postup do play off existenční zápas. "Ty body hodně potřebujeme. Myslím, že jsme začali dobře. Hned v prvním střídání jsme měli dvě gólovky, nastřelili tyčku, ale zase se nám nepodařilo jít do vedení," litoval Sýkora na tiskové konferenci promarněných šancí v úvodu.

Naopak přišla třígólová smršť Čerepovce. "To byly kritické momenty. V naší přesilovce jsme dostali gól a při přesilovkách soupeře další dva. V tu chvíli bylo mužstvo hodně dole," řekl Sýkora.

"Po té třetině jsme si ale v kabině řekli, že takhle hrát nemůžeme a nemůžeme tomu podlehnout. Řekli jsme si, že začneme nový zápas a kluci ukázali obrovský charakter, protože otáčet proti tak silnému soupeři takový výsledek není vůbec jednoduché. Ale to, co se řeklo v kabině, plnili kluci na 120 procent. Nezlomil je ani čtvrtý gól po snížení na 2:3 a já smekám klobouk," dodal Sýkora.

Jeho protějšek Andrej Nazarov konstatoval, že Lev asi potřeboval vítězství víc než jeho tým, když dokázal zápas otočit ze stavu 0:3. "S námi se po první třetině něco stalo. Měli jsme nějaké krátké povídání o tom, jak tvrdě a jak útočně chceme hrát, ale to se nepovedlo a budeme si to muset ještě vysvětlit," uvedl.

Kontinentální hokejová liga:
HC Lev Praha - Severstal Čerepovec 5:4 (0:3, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Novotný (Gynge, Nakládal), 36. Gynge (Lepistö), 39. Řepík (Oystrick), 45. Řepík (Lepistö, Němec), 48. Birner (Řepík) - 10. Ketov (Čáslava, Rjazancev), 13. Ketov (Jegoršev, Kiselevič), 17. Berdnikov (Videll, Anisin), 37. Šipačov (Kazionov). Rozhodčí: Odins (Lot.), Ščenjov - Putilin (oba Rus.), Balodis (Lot.). Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5615.
Lev: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Porseland, Mikuš, Krejčík - Niživijs, Novotný, Cipulis - Gynge, Vrána, Danielsson - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Birner, Sekáč - od 21. navíc Cingel. Trenér: Václav Sýkora.
Čerepovec: Košečkin - Jegoršev, Kiselevič, Rjazancev, Čáslava, Stasenko, Andersén, Popov - Ketov, Šipačov, Kazionov - Anisin, Berdnikov, Videll - Zemčenko, Bergfors, Medveděv - Kazakovcev, Fedosejev, Dedunov. Trenér: Andrej Nazarov.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52