Lev - Čechov 5:2VIDEO: Lev poslední domácí zápas v základní části zvládl a posílil naděje na play-off

58. Timkin 5 : 2

Hokejisté pražského Lva porazili ve středečním utkání Kontinentální ligy před vlastním publikem Čechov 5:2 a posílili tak šance na účast ve vyřazovací části soutěže. Domácí rozhodli duel ve třetí třetině, ve které se v rozmezí 43. a 57. minuty postupně trefili Danielsson, Gynge, Nakládal a Novotný. Lev je v Západní konferenci devátý, na sedmý Doněck i osmý Minsk ztrácí dva body, ale má proti oběma týmům utkání k dobru. Viťaz ukončil třízápasovou sérii výher v řadě.

Souhrn utkání Lev Praha - Viťaz ČechovVideo: Sport.cz

Lev nastoupil do důležitého souboje znovu bez nemocného kanonýra Klepiše, přesto byl v první třetině jasně lepším mužstvem. Ruský celek výrazně přestřílel, nicméně dlouho nemohl najít recept na gólmana Lisutina. Po zahřívací pětiminutovce se v první zajímavé možnosti objevili Sekáč a Karamnov, puk za gólmana Viťazu ovšem nedopravili.

Na druhé straně zahrozil z ojedinělé akce Bělousov, který jen o kousek minul levou tyč Pöpperleho klece. Klíčový moment pak přišel v 8. minutě. Za píchnutí špičkou hole byl na pět minut a do konce utkání vyloučen Gillies, Pražané však nabídnutou šanci nevyužili.

Blízko ke gólu byl Birner, jeho dorážku ale zlikvidoval brankář Lisutin, který si poradil i s dobrou přízemní střelou Hossy.

Skóre otevřeli v oslabení

Svěřenci trenéra Václava Sýkory neproměnili ani další početní výhodu, přesto se těsně před přestávkou dočkali prvního zásahu. Paradoxně se tak stalo ve vlastním oslabení. Oystrick zamířil v 18. minutě na trestnou lavici, jenže Pöpperleho prověřil pouze z dálky Chafizulin. Naopak devět sekund před vypršením trestu naservíroval Birner v přečíslení dva na jednoho kotouč Vránovi a ten přesnou ranou rozvlnil síť.

Lev toužil v prostřední dvacetiminutovce navýšit náskok. Hned zkraje hrál dvě přesilovky, jenže Lisutin puk za svá záda nepustil. Ve 29. minutě domácí fanoušci už jásali, když Nakládal nadvakrát překonal Lisutina, jenže zkušený bek docílil branky nohou a rozhodčí po následné konzultaci s kolegou u videa gól neuznali. Udeřilo tak na druhé straně. Ve 34. minutě srovnal hodně šťastnou trefou Selezňov.

Drama Lev nedopustil

Jenže Lev žádné drama nepřipustil a v úvodu závěrečné části zlomil odpor protivníka třemi zásahy. Vše odstartoval ve 43. minutě Danielsson, jenž z úhlu po vzoru Mikaela Granlunda překvapil gólmana Viťazu. Vzápětí uháněl sám na bránu Birner, orazítkoval ovšem pouze horní tyč.

Z třetího gólu se domácí radovali ve 48. minutě, kdy se krásnou ranou z mezikruží prosadil Gynge. Když o dvě minuty později přidal čtvrtou trefu Nakládal, nebylo o vítězi pochyb. V posledních minutách ještě padl gól na obou stranách. Nejprve skóroval Novotný a porážku Čechova vzápětí zmírnil v přesilovce Timkin.

Další zápas čeká Lva v neděli, kdy se v prestižním souboji představí na ledě bratislavského Slovanu.

Kontinentální hokejová liga:
Lev Praha - Viťaz Čechov 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 20. Vrána (Birner, Nakládal), 43. Danielsson (Gynge), 48. Gynge (Novotný), 50. Nakládal (Cipulis), 57. Novotný (Danielsson, Oystrick) - 34. Selezňov, 58. Timkin (Fahey, Golovkov). Rozhodčí: Gašilov, Kadyrov - Metalnikov, Sirotkin (všichni Rus.). Vyloučení: 6:5, navíc Krejčík, Vrána - Koroljov všichni 10 min., Gillies 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5022.
Lev: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Mikuš, Porseland, Krejčík - Gynge, Novotný, Danielsson - Řepík, Vrána, Birner - Hossa, Sekáč, Surový - Niživijs, Karamnov, Cipulis - od 27. navíc T. Rachůnek. Trenér: Václav Sýkora.
Čechov: Lisutin - Chafizulin, Selezňov, Malevič, Golovkov, Kudinov, Fahey, Tatalin - Panarin, Baďjukov, Timkin - Podzinš, Hennessy, Koroljov - Sergejev, Tichomirov, Kuljomin - Gillies, Černov, Bělousov - Dvurečenskij. Trenér: Jurij Leonov.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52